Резиденції

Центр пропонує програми резиденцій та запрошує дослідників і студентів на стажування для формування і продовження спілкування між різними дисциплінами, географіями і етапами. Програма резиденцій Центру розроблена для сприяння, просування і підтримки досліджень і рефлексій про міську історію та міські досвіди у східній і центральній Європі. У співпраці з іншими установами і програмами Центр також приймає стипендіатів на індивідуальні тривалі дослідження та студентів на стажування.

Програма резиденцій є важливою складовою наукового життя Центру, а також сприяє співпраці між ученими в Україні і за її межами. Такий формат відображає одну із цілей Центру – поєднати різні дисципліни і різні географії. Понад десять років підтримки дослідження регіону програма набувала різних форм, від дослідницьких і грантів і грантів на поїздки, співпраці з IWM (Відень) для Стипендії для молодих науковців з України до розробки розширеної Програми резиденцій. Станом на сьогодні Центр прийняв понад сотню дослідників з України, США, Італії, Німеччини, Великобританії, Канади, Польщі, Росії, Литви, Естонії, Білорусі, Казахстану, Угорщини, Швейцарії, Румунії і Китаю.

Програма відрита для дослідників з різних галузей гуманітарних наук з різних країн. Ми приймаємо заявки, які пропонують широке тлумачення міської історії як дисципліни на перетині різних підходів гуманітарних і суспільних наук. Хронологічні і географічні рамки запропонованого дослідження зведені до історії центрально-східної Європи ХІХ і ХХ століть. Перевага надається темам, пов’язаним колу наукових інтересів Центру, і включає такі теми як урбанізація у багатонаціональних містах, індивідуальні досвіди мешканців міст упродовж кардинальних змін і воєн ХХ століття, планові міста, міська спадщина, практики вшанування пам’яті у містах, інфраструктурні і культурні практики у містах, публічна історія і міські простори. Одне із нещодавніх надбань нашої програми резиденцій – це інтерес до цифрової історії, відкритий до пропозицій, які використовують цифрові методи для дослідження певної теми (наприклад, але не лише, бази даних, геоінформаційні системи, мережевий аналіз, цифровий сторітелінг) і осмислення цифрового архівування і нових підходів в оцінюванні, контекстуалізації, представленні і використанні різних архівних носіїв.

Сьогодні Центр має три програми резиденцій:
• Дослідницька резиденція для молодих вчених, які працюють над своїми дисертаційними дослідженнями або годують їх для публікації (до 1 міс.);
• Дослідницька резиденція для досвідчених науковців (до 2 тижнів);
• Резиденція з цифрової міської історії у співпраці з проектом Інтерактивний Львів і Міський медіаархів (до 1 міс.)

У рамках програми резиденції Центр надає проживання у наших гостьових кімнатах, пропонує доступ до наших матеріалів, наприклад, до бібліотеки, міського медіаархіву, сприяє дослідженням у архівах Львова, спонукає розширенню кола наукових знайомств. Ми також надаємо можливість обговорити попередні результати досліджень у рамках Міського семінару або презентувати їх у форматі публічної лекції.
Центр регулярно приймає вчених у рамках програм міжнародного обміну, наприклад, Програми ім. Фулбрайта, а також індивідуальні стажування для студентів старших курсів і аспірантів з університетів України та багатьох інших країн. Др. Мейгіл Фавлер була стипендіаткою на етапі постдокторантури у 2011 р. Вона працювала над проектом своєї книги і викладала в УКУ, у статусі фулбрайтівського стипендіата 2019/2020 р.р. зі своїм новим дослідженням, суголосним з нашим напрямком культурних інфраструктур.

Др. Діана Воннак була дослідницею-докторанткою у 2015 р. за підтримки Інституту Макса Планка у напрямку соціальної антропології. Сара Грандке стажувалася у Центрі у 2015 р. як магістрантка Мюнхенського інституту Людвіга-Максиміліана. Центр вибудував тривалу співпрацю з Програмою Фулбрайта. У рамках цієї програми ми були щасливі приймати і працювати з Ешлі Бігхем (2013/14), Пітер Бейджер (2017/18), проф. Рейчел Стівенс (2017/18), Марла Рошер Озборн (2019/20), Райян Вульф (2019/2020). Центр цінує можливість пропонувати стажування для студентів. Плідні і тривалі програми студентських стажувань розробляються у співпраці з університетами у Львові, зокрема з Українським католицьким університетом, де є програма з історії, культурології і теорії масових комунікацій.

Більше про Програму резиденцій чи можливе стажування можна дізнатися від програмної менеджерки Центру Мар’яни Мазурак за адресою [email protected]

Читати більше
facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon
Дослідницькі резиденції

Юлія Єлена Ґрідер

Базельський університет
Протистояння радянській асиміляції: Нетитульні меншини у постсталінському Закарпатті та Львові

Андрій Петраш

Національний заповідник "Давній Галич"
"Galicia Occulta": езотеричні ідеї в галицькому культурному середовищі (1772 – 1939)

Кайла Гілстоб

Університет Саймона Фрейзера у Ванкувері, Канада
Створення та демонтування мереж "Nortel" у Східній та Центральній Європі

Наталія Чермалих

Міждисциплінарний центр досліджень прав дітей при Женевському університеті
Мінливі ландшафти: антропологія мистецтва та війни

Катерина Волочнюк

Університет Сент-Ендрюс
Архів Шепелюка: Переосмислення української індустріальної спадщини через радянську фотожурналістику

Володимир Маслійчук

Національний університет "Києво-Могилянська академія"
Місто перед індустріалізацією: нові простори і традиційні взаємини

Джон Свонсон

Університет Теннессі в Чаттанузі
Лілі Якоб, Білки та альбом "Аушвіц": потрійна біографія

Еріка Німіс

мисткиня та дослідниця
Личаківський цвинтар, місце історій

Артем Харченко

Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського.
Дитинство на вулиці, 1920-ті-1930-ті рр.

Вікторія Грівіна

Університет Сент-Ендрюс
Вразливий спадок та екологічне переосмислення Харкова
В співпраці з INDEX

Наталі Нугайред

журналістка
Сторітелінг та поділяння досвідів війни
В співпраці з Інститутом гуманітарних наук (Відень)

Віктор Дроздов

Ізмаїльський державний гуманітарний університет
(Де)конструювання минулого: трансформація публічного простору та комеморативні практики в західноукраїнських містах у роки сталінізму

Олександр Кривобок

Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя
Міський простір Східної Європи періоду Першої світової війни у світлі щоденників.

Ілля Чедолума

Інститут історичних досліджень Львівського національного університету ім. Івана Франка / Український католицький університет
Зображення антиєврейського насилля в українських міжвоєнних текстах та спогадах про революцію 1917-1923 рр.

Микола Глібіщук

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича
Фобії на пограниччі: шпигуноманія на Буковині у роки Першої світової війни

Ірина Споденець

Національний науковий центр “Харківський фізико-технічний інститут” НАН України
Стінні газети Харківського фізико-технічного інституту як джерело з історії повсякдення (друга половина 1940-х – 1980-ті рр.)
За підтримки Міжнародної організації університетів Великої Британії

Василь Ткаченко

Митець
Робота з кінокамерою Георгія Котельнікова