Міські культурні інфраструктури: Творці/творчині, менеджери/ки, авдиторія в сучасному місті
Дослідницький фокус

Міські культурні інфраструктури: Творці/творчині, менеджери/ки, авдиторія в сучасному місті

Недавні дослідження наголосили на важливості врахування інституцій, фондів та рецепції в будь-якому аналізі культури. Втім, дослідники Східної Європи продовжують (здебільшого) зосереджуватися на естетичному змісті, культурному інакодумстві та важливості культури для творення нації. Одначе за цими науковими категоріями криються інфраструктури, які часто є невидимими. Поєднання масової культури, нішевих театральних продуктів та публічних культурних інституцій в одному дослідницькому фокусі висвітлює різноманітність та динаміку культурних а́кторів, зацікавлених сторін та різного роду аудиторій. Сучасна міська культура постає одночасно в декількох середовищах і творчих формах, розкриваючи цим структури цінностей, світоглядів і системи влади у суспільстві.

Це дослідження має на меті розширити наше розуміння того, як інфраструктура формує творчу культуру в сучасному місті. Для цього кожен проєкт розглядає суспільні середовища та культурні продукти, які були центральними для їхньої публіки, але стали периферійними для дослідників і забутими сучасною уявою: російськомовний військовий театр ПрикВО, медіапростір регіонального телебачення та радянські менеджери культурних проєктів. Нас цікавить зміна технологій: як нові менеджери по-новому поширюють нові культурні продукти, і як технології змінюють міський ландшафт. Нам цікава рецепція: як аудиторія формує культурне виробництво. Міський простір також є нашим інтересом, а саме те, як міський ландшафт віддзеркалює і трансформує культурне творення та споживання. Зрештою, ми ставимо собі питання, як локальні мережі, інституції та структури створюють уяву про місто.

Культура розваг є глибоко локальною, вбудованою в просторових та політичних структурах, але й водночас пов'язаною з ширшим світом завдяки транснаціональним тенденціям та потокам ідей. Починаючи зі самого свого задуму, цей дослідницький фокус є транснаціональним, що поєднує науковців зі Сполучених Штатів з науковцями з України.

Цей дослідницький фокус — "Міські культурні інфраструктури" — синергує з іншими ініціативами Центру, такими як "Інтерактивний Львів" та "Міський медіаархів", отож у такий спосіб дослідницький фокус наразі складається з трьох окремих дослідницьких проєктів, а також передбачає низку академічних заходів, освітніх проєктів та проєктів з публічної історії, спрямованих на винесення критичної дискусії про культурні інфраструктури на широкий загал.

Зображення

Верхнє: кінотеатр ім. Лесі Українки / колекція Володимира Румянцева / Міський медіаархів Центру міської історії

Дослідницькі проекти:


Інші дослідницькі фокуси

Візуальні режими, матеріальності та технології

Візуальні режими, матеріальності та технології

Цей дослідницький фокус пов'язаний з візуальними практиками та історичними чи соціальними способами бачення. В його межах ми зосереджуємося на вивченні історичних змін у технологіях, уяві та політиці, а також на тому, як вони впливають на трансформацію візуальних практик і чутливості.

Детальніше
Документування досвідів війни

Документування досвідів війни

Ми задіяли наші уміння і експертність, щоб задокументувати досвід повномасштабного вторгнення Росії в Україну: як історичні та/або юридичні свідчення, а також як спосіб протистояти вторгненню.

Детальніше
Міста, війни та відновлення

Міста, війни та відновлення

Цей дослідницький фокус об'єднує дослідження форм та форматів, пов'язаних із вивченням та практикуванням минулого з міської перспективи і в міських умовах.

Детальніше
Міська спадщина: концепції, практики та спадки

Міська спадщина: концепції, практики та спадки

Цей дослідницький фокус охоплює кілька окремих проектів, а також пов'язані ініціативи, що аналізують спадщину як сукупність концепцій, дискурсів і практик, а також інституційні та дискурсивні структури.

Детальніше
Професіонал(к)и, Експертиза і Планова Урбанність

Професіонал(к)и, Експертиза і Планова Урбанність

У рамках цього дослідження планових міст, містечок і районів у соціалістичних суспільствах ми вивчаємо погляди планувальників, експертів та керівників, які брали участь у будівництві та досвідченні планового урбанізму.

Детальніше
Публічна історія і місто: залучення та відображення минулого

Публічна історія і місто: залучення та відображення минулого

Дослідження двох світових воєн ХХ ст., які радикально змінили життя окремих людей, спільнот, суспільств і держави, спричинило появу великого обсягу наукової літератури, різної за своїм дисциплінарним спрямуванням і географічним походженням.

Детальніше
Соціальне місто: Історії мобільності, статусів, гендеру та добробуту

Соціальне місто: Історії мобільності, статусів, гендеру та добробуту

Цей дослідницький фокус розширює усталені підходи до історії модерного Львова, центрованій на історії формування національних спільнот, через звернення до інших категорій соціальних поділів: гендеру, віку, класу, групи.

Детальніше