SWAP 2019

SWAP 2019

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12 листопада 2019 / 18.30

Jam Factory Info Point, вул. Механічна 1.

Запрошуємо митців, кураторів та усіх зацікавлених мистецтвом на презентацію учасників Програми мистецьких резиденцій SWAP: Україна/Великобританія.

Вже вдруге з програмою мистецьких резиденцій Британської Ради співпрацюють інституції зі Львова – Арт Центр Фабрика Повидла та Центр міської історії. Програма надає підтримку перспективним митцям та кураторам з України та Великобританії.

Впродовж листопада 2019 р. з Міським медіаархівом Центру працює лондонська мисткиня Лореаль Приштай. До Jam Factory Art Center долучиться мультидисциплінарний мистецький дует із Шотландії Роббі Колмен і Джо Годжес.

Під час презентації можна буде познайомитись з цьогорічними резидентами, їхнім досвідом та дізнатись їхні очікуваннями від перебування у Львові.

Лореаль Приштай

лондонська мисткиня, що закінчила Королівський коледж мистецтв зі ступенем магістра фотографії. Зараз у фокусі її творчості – підсвідоме і вроджене мислення. Використовуючи культурні мотиви або «граючи» ними – наративно чи декоративно – Приштай перетворює вже знайомі простори на мізансцени, що акцентують зв’язки між фізичним середовищем і внутрішніми станами з минулого й теперішнього. Вона виражає ці ідеї через фотографію, колекціонування, інсталяцію, та скульптурні інтерпретації.

Роббі Колмен (нар. 1960, Келовна, Канада) і Джо Годжес (нар. 1962, Іпсвіч, Велика Британія)

мультидисциплінарний мистецький дует із Шотландії. Їхня контекстуальна творчість досліджує екологічні й соціокультурні системи, процеси й відносини та розвідує нові способи роботи в публічному просторі. Їх цікавить дослідження, експеримент, співпраця й пізнання можливостей мистецтва у впливі на нове мислення щодо соціальних та екологічних змін. Їхня практика набуває різноманітних форм: дослідження, соціальні й партисипативні проекти і процеси, постійні й тимчасові твори у публічному просторі та сайт-специфічні інсталяції. Роббі та Джо перебуватимуть на резиденції у Львові протягом жовтня-листопада 2019 року у мистецькій інституції: Арт Центр Фабрика Повидла.

В Україні Британська Рада працює з такими інституціями, як "Ізоляція. Платформа Культурних Ініціатив" (Київ), Одеський музей сучасного мистецтва, ЄрміловЦентр та Муніципальна галерея (Харків), Арт центр Фабрика Повидла і Центр міської історії (Львів); у Великобританії це Bluecoat, FACT та Open Eye Gallery, які розташовані в Ліверпулі і надають свою професійну підтримку. Мета програми зосереджена в її назві – SWAP (ОБМІН). Культури, мистецькі традиції та техніки, нові мистецькі тенденції, концепції та філософія взаємно збагачуються, коли митці мандрують просторами Європи, здобуваючи фізичний і психологічний досвід дослідження мистецького різноманіття територій, що колись були недоступні, а тепер відкриті для вивчення.

Зображення

Верхнє: Хелен Фленеган, Кров Піт Сльози, 2019, фотографія інсталяції у Музеї Сучасного Мистецтва Одеси, фото: Олег Куцький