Культурна спадщина Львова: знати, щоб передавати
20 травня 2019 / 12.30
Центр розвитку туризму м. Львова (вул. Руська, 20)
Запрошуємо гідів та вчителів в Центр розвитку туризму на презентацію великого соціологічного дослідження про спадщину Львова.
Культурна спадщина міст на перетині різних культур – це про збереження, підтримку та відтворення, тобто радше про роботу, ніж даність. Якою є культурна спадщина Львова в очах тих, хто залучений до цієї роботи – насамперед, тих, хто працює в освітній, музейній і туристичній сферах? Які аспекти культурної спадщини міста потребують більшої уваги в екскурсійних маршрутах та освітніх програмах? Алла Марченко презентує спектр відповідей на ці та інші запитання на основі аналізу фокус-групових та індивідуальних інтерв’ю в експертних колах Львова для вчителів, гідів, музейників.
Водночас, під час виступу відбудеться презентація результатів масового опитування населення Львова про культурну спадщину. Якими є асоціації пересічних містян(ок) з культурною спадщиною своїх міст, коли мова йде про осіб, події чи простори? Що викликає захоплення, а що пов’язане зі складними та неоднозначними емоціями? На семінарі відбудеться обговорення точок перетину експертних кіл та ширших кіл населення, можливостей співвідносити потреби аудиторії зі збереженням фахового підходу в школі, музеї, на екскурсії.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/03/887315_539837572780723_1669902828_o-300x200.jpg)
Алла Марченко
є докторанткою на Ph.D. програмі Інституту філософії та соціології Польської Академії наук (Варшава). Тема докторської дисертації: “Порівняльний аналіз ефектів паломництва хасидів у локальних рамках пам’яті в Польщі та Україні”. Соціологічну освіту здобула в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, тривалий час викладала на кафедрі методології та методів соціологічних досліджень факультету соціології. Алла має досвід участі в багатьох міжнародних проектах, зокрема є випускницею дослідницької програми Карнегі в Нью-Йоркському університеті та учасницею докторського семінару у музеї історії польського єврейства POLIN. Останні публікації Алли на дотичну тематику містяться у наукових журналах “Contemporary Jewry”, “Discourse, Context, and Media”.
Дослідження проведені Центром міської історії у співпраці з Українським центром вивчення громадської думки "Соціоінформ" та є частиною проекту "ReHerit: спільна відповідальність за спільну спадщину", який фінансується Європейським Союзом.
Зображення
Верхнє: Львів, вул. Руська, 20 / Wikimedia Commons
Галерея: Ірина Середа