Будуючи ідентичність – Калінінград і привласнення місця
Джеймі Фріман
Університет Східної Англії, Норвіч5 вересня 2018 / 16.00
Бібліотека Центру міської історії
У 1945 р. Червона Армія зайшла у Кенігсберг, запустивши процес його перетворення на радянське місто Калінінград. Через сімдесят років сучасний резонанс навколо теми сфери впливу Росії, а також нещодавня столітня річниця Жовтневої революції, сприяли поновленню інтересу до радянських студій. Та Калінінград залишається ще недостатньо дослідженим і практично невідомим поза вузьким колом фахівців. У своїй статті я критично розглядаю, як радянські маніпуляції публічним простором використовувалися у намаганнях полегшити складний перехід Східної Пруссії від Кенігсбергу до Калінінграду. Розвідка дещо відходить від сучасних підходів у цій галузі та аналізує реальні "просторові" аспекти цієї історії. Основне завдання – дослідити, як саме радянські містопланувальники бачили місто, яке "втілюється" його мешканцями – як вони мали би взаємодіяти, контактувати між собою та пересуватися у ньому – та продемонструвати, що саме такий спосіб був важливий у тому, що мав би символізувати забудований простір найзахіднішого рубежу Радянського Союзу.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/01/Photo_of_me-300x265.jpg)
Джеймі Фріман
навчається на останньому курсі аспірантури для здобуття ступеню PhD з історії в Університеті Східної Англії, Норвіч, Великобританія. Він був стипендіатом програми CHASE (Консорціуму гуманітарних наук, Південний Схід), стипендії AHRC для аспірантів, яка надається на основі академічної успішності на конкурсній основі, а також стипендії “UEA Leipzig Scholarship” з сучасної європейської історії. Попри наукову роботу, Джеймі останнім часом працює науковим асистентом куратора на виставці “Радикальна Росія” у Сейнсберійському Центрі візуального мистецтва.
Семінар відбувається у форматі робітні, на який запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які знаходяться на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.
Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть нам на е-мейл Ірини Склокіної ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.