Архітектура. Громада. Час
18 жовтня 2018 / 18.30
Architecture and Community
Запрошуємо на розмову з Олексієм Биковим про архітектуру, фотографію і 11-ий випуск Журналу про фотографію 5.6 "Архітектура. Громада. Час".
Архітектура формує простір для життя та діяльності містян, має чітку соціальну спрямованість та відповідно може стати простором громадського діалогу. Наука і мистецтво проектування формують закони краси, що подекуди представляють свою епоху красномовніше за всі інші види Мистецтва. В українській архітектурі 20-го століття сталося кілька кардинальних поворотів що назавжди змінили вигляд наших міст. При цьому, після кожного обраного курсу, попередня спадщина ігнорувалася. Відсутність правонаступництва, сталого розвитку, а також бурхливе зростання первинного капіталу багато в чому обумовили стан української архітектури на початку 21 століття.
Тож сьогодні спостерігаємо експансію архітектурних стилів майже не пристосованих до потреб і сприйняття людини. Архітектура не вміє говорити, але фотографії учасників проекту, серед яких професійні фотографи, архітектори, журналісти та дизайнери, відображають урбаністичні трансформації публічного простору. Опис та дослідження архітектури як в сучасному, так і на інших етапах її розвитку, дає добру нагоду не повторювати попередніх помилок. Архітектурний дискурс потрібно розглядати з тієї точки зору, що архітектура - це не лише будівлі на фотографіях або в кіно - це середовище в якому ми живемо, та котре впливає на нас не менше, ніж інші фактори існування людини. Команда журналу "5.6" підготувала критичний номер присвячений стосункам між громадою, забудовниками та архітекторами.
Подія відбудеться у межах воркшопу з архітектурної фотографії "Фототектура модернізму", де Олексій Биков є одним із т’юторів. Воркшоп зосереджений на способах розповідати та проблематизувати архітектуру через фотографію з фокусом на пізній модернізм у Львові, і, зокрема, творчість подружжя архітекторів Анатолія і Музи Консулових
Зображення
Галерея: Ольга Заречнюк