Жива травма
Майкл Деніел Сагатіс
Лондонський університет-коледж22 травня 2018 / 18.30
Центр міської історії, Львів
В основі лекції дискусія між епігенетикою (наукою, що вивчає, як успадкована та невирішена сімейна травма може передаватися, як ехо, від індивідуума через наступні покоління) та культурною пам’яттю (яка стверджує, що історія є лише однією версією минулого, і що турбота про нашу культурну спадщину - те, що формує національну ідентичність). Фокусами лекції стали наслідки травми як на індивідуальному, так і на колективному рівнях, і те, як впливає конкуренція між "спогадами" та "історією" на формування індивідуальної та національної ідентичності. Матеріалом для дослідження є родинна історія лектора - травматичний досвід Юзефи Буйдо та її родини, депортованої в 1940 році до Казахстану, свідками якого залишилися її листи до рідних та архівні документи.
Лекція проходила у рамках експонування виставки "Листи Юзефи: витяг із забуття" у співпраці Меморіального музею "Територія Терору" та Центру міської історії.
Лекція проходила англійською мовою з синхронним перекладом.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2018/05/sagatis3_reswm-300x221.jpg)
Майкл Деніел Сагатіс
Громадянин Сполученого королівства Великої Британії та Ірландії, народився у м. Ніт в Уельсі (Neath) в родині польсько-литовсько-ірландського походження. Закінчив в 2000 р. історико-філософський факультет Лондонського університету-коледжу (University College London – London’s Global University). Провідними темами дослідження є література як історичне джерело, досліджував історію радянських репресій часів сталінізму, історію ГУЛАГу та російську літературу ХІХ ХХст.
Зображення
Галерея: Меморіальний музей "Територія Терору"