Відсутня сторінка у музеях: історія єврейських громад як частина багатоетнічної спадщини України
Вадим Алцкан
Національний музей пам'яті жертв Голокосту, Вашингтон25.7.2017, 18:30
Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів
Лекцію присвячено викликам інтеграції історії євреїв України до музейного й освітнього простору сучасної України, зокрема увагу зосереджено на важливості та необхідності включення єврейської культурно-історичної спадщини до експозицій сучасних музеїв та історичних виставок в Україні. Аналізуючи різні аспекти єврейсько-українських відносин, у тому числі складні й трагічні моменти, лектор також розкрив особливості періодів мирного співіснування цих двох спільнот, передусім взаємозбагачення обох культур, а також політичну та економічну співпрацю.
Реферуючи до позитивного досвіду інших східноєвропейських країн (Польщі, Литви), лектор аргументував чому єврейська спадщина не лише збагачує і розширює культурні та історичні традиції України, але також заклала основи її європейської інтеграції.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2017/07/Vadim__Altskan__2017_1-300x282.jpg)
Вадим Алцкан
історик, спеціалізується на східноєвропейській, балканській та єврейській історії. Керівник проектів відділу міжнародних архівних програм Центру досліджень історії Голокосту Національного музею пам’яті жертв Голокосту у Вашингтоні. Керує архівними дослідженнями на Балканах, у Прибалтиці, на Кавказі, у Центральній Азії та Східній Європі, в тому числі в Україні, Білорусі та Росії, метою яких є розвиток архівних колекцій Музею та виконання місії Музею – зберігати свідчення про Голокост і надавати доступ дослідникам, а також широкому загалові до історичних матеріалів.
"Єврейські дні" є публічною програмою для широкої громадськості і пов'язані з двома проектами Центру міської історії: літньою школою про єврейську історію і багатокультурне минуле, яка триває з 2010 року та ініціативою "Простір Синагог: єврейська історія, спільна спадщина та відповідальність" (у партнерстві з Львівською міською радою та Німецьким товариством міжнародної співпраці GIZ).
Зображення
Галерея: Ірина Середа