Гендерний розпад
21 червня 2016
Центр міської історії, Львів
Лекція стала екскурсією гендерною історією України останнього століття. Якими насправді були соціальні ролі жінок та чоловіків у традиційних сільських спільнотах українців? Чому на початку ХХ століття на Західній Україні був найпотужніший жіночий рух у Європі? Чому колишній прем'єр-міністр казав, що "реформи – не жіноча справа", а колишній президент запрошував іноземців приїхати в Україну навесні, подивитись, як на вулицях розквітають каштани та роздягаються жінки?
Те, у чому ми живемо сьогодні – нуртуюче поле змін, які ми часто не помічаємо. Справжня зміна – це сукупність невеликих послідовних мутацій, а не одномоментний перелом. Тому їх складно побачити – уже діючи по іншому, ми часто усе ще описуємо свої дії старою мовою.
Стереотипи окремих осіб та ЗМІ відстають від цих змін. Тому те, у чому ми живемо сьогодні, можна назвати "гендерною еклектикою". Колишні гендерні моделі (радянські, пострадянські) розпадаються, натомість створюються нові – сучасні, демократичні, європейські. У публічному просторі водночас існують застаріло-консервативні, радикально-феміністичні, ліберально-помірковані та інші думки. Наприкінці лекції лекторка спробує розглянути сучасне гендерне поле, картографувати його, визначити основні центри тяжіння. Та зробити прогноз – що ж буде далі?
Лекція організована Феміністичною майстернею.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2016/06/13451076_10209970908250735_852099207_n-235x300.jpg)
Тамара Злобіна
закінчила Національний інститут стратегічних досліджень при Президенті України, кандидатка філософських наук. Більше десяти років працює з темами розвитку громадянського суспільства та інноваційного світогляду, гендерної рівності, фемінізму, сучасного мистецтва. Учасниця міжнародних тренінгів та дослідницьких проектів. Останні дослідження на гендерну тематику опубліковано у книзі New Imaginaries: Youthful Reinvention of Ukraine’s Cultural Paradigm (Нью-Йорк, 2015) та Гендерні дослідження. Проект “Донбаські студії” (Київ, 2015).