Антоніна Софронова і проблема символістської платформи групи "13"
Надія Плунгян
Державний Інститут Мистецтвознавства, Москва17 березня 2016 / 18.00
Центр міської історії, Львів
Доповідь присвячена художниці Антоніні Софроновій, одній із членів московської групи графіків "13" (1929-1932). На зламі 1920-1930-х р.р. "Тринадцять" проголосила нову програму документального малюнку, який містив приховану полеміку з принципами "Мира искусства". Дослідниця говорила про нетипову і незалежну позицію Софронової у цьому конфлікті "літературних" і "документальних" тенденцій у радянському малюнку, про місце жінок в мистецьких об'єднаннях 1920-1930-х р.р. і загальну проблему стосунків символізму і радянського довоєнного модернізму.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2016/03/nadia-300x200.jpg)
Надія Плунгян
кандидатка мистецтвознавства, художниця, старша наукова співробітниця Державного Інституту Мистецтвознавства у відділі Образотворчого мистецтва та архітектури (Москва). У 2012-13 спільно з В. Ломаско була кураторкою виставки “Феміністський Олівець-2” (паралельний проект 5 Московської бієнале сучасного мистецтва). У 2013 – редакторка збірника статей: Російська повсякденність у дзеркалі гендерних відносин.
Зображення
Верхнє: Антоніна Софронова. Антоніна Ілюстрація до La Révolte des anges від Анатоля Франса. Акварель 1937 року, індійська чорнило, ручка та пензлик на папері; 8,6х13,9