Новий Львів у контекстах: візії, архітектура, сучасність
Юлія Богданова, Юліан Чаплінський
26.8.2015, 19:00
Ресторан "Ратуша" (площа Ринок, 1), Львів
Паралельно з Міжнародною літньою архітектурною школою "Новий Львів" у Львові тривають "Дні модернізму у Ратуші" - просвітницький проект Центру міської історії.
Сьогодні архітектура функціоналізму з її естетикою відмови від декору є мало шанованою та зрозумілою не лише для пересічних мешканців, але і для багатьох фахівців: істориків, архітекторів, будівельників. Таким чином, об’єкти, споруджені у міжвоєнне двадцятиліття, зазнають масових перебудов та руйнацій.
Метою лекції є розкриття особливостей становлення дільниці Новий Львів, початок організованої забудови якої припадає на 30-ті роки ХХ століття, в історичному, економічному, політичному та інших контекстах. Яке місце займає дільниця Новий Львів у тогочасному Львові, Львів у Польщі, Польща у Європі? Яка роль архітектора і влади у процесах розвитку міста? Чому виникли будинки без декорів?
Роль лектора полягатиме у розкритті історичного досвіду виникнення Нового Львова, роль опонента – у висвітленні сучасних методів роботи з об’єктами функціоналізму у Львові та можливостями їх збереження.
Юлія Богданова
викладач кафедри дизайну архітектурного середовища Національного Університету “Львівська політехніка”. Займається вивченням архітектури Львова початку ХХ століття. Є співавтором книжок “Сецесія у Львові”, “Архітектура Львова. Час і стилі ХІІІ – ХХІ ст.”, “Історія Львова”. Том 3.
Юліан Чаплінський
головний архітектор міста Львова. У 2006 став співзасновником компанії “Chaplinskyy Trofymenko Architects” (тепер – “CHAPLINSKYY & Associates”), увійшов до рейтингу ТОП-100 архітекторів України київського архітектурного журналу “А+С”. Бюро Чаплінського стало лауреатом першої премії Всеукраїнського конкурсу “INTERYEAR 2010”. Нагороджений премією “Золотий Лев” у рамках конкурсу “Людина року 2010” у Львові як архітектор року.
За підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці GIZ.