Документальне кіно – інструмент боротьби в Україні?
25 липня 2014
Центр міської історії, Львів
У рамках 7-го Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art 2014 відбулася дискусія за участю режисерів кінооб’єднання #ВАВИЛОН’13 на тему "". Модератор: Софія Дяк, директор Центру міської історії.
Розглядаючи Революцію Гідності як боротьбу свідомості, зауважуємо, що документальне кіно постає одним із основних інструментів цієї боротьби. В просторі #ВАВИЛОН’13 митці не лише навчились користуватись цією зброєю, фіксуючи події українського громадянського протесту, але й пішли далі, і сприяли народженню нової модерної культурної реальності в Україні. Ми стали свідками та навіть активними учасниками творення абсолютно нових форм комунікації кіномитця з аудиторією, коли Інтернет стає водночас і кінотеатром, і повною залою глядачів.
Про ці та інші впливи кіноформації #ВАВИЛОН’13 на українську документалістику та суспільство подискутували з Володимиром Тихим, режисером, художнім керівником проекту #ВАВИЛОН’13; Юлією Шашковою та Костянтином Кляцкіним, режисерами. В дискусії також взяли участь Тарік Сиріл Амар, історик (Колумбійський університет); Катерина Сліпченко, кінокритик; Наталія Отріщенко, соціолог, дослідник явища Майдану ("Голоси спротиву та надії: Київ-Львів-Харків").
#ВАВИЛОН’13
Кінооб’єднання, сформоване в грудні 2013 року під час подій Євромайдану в Україні. Початковою метою кіноформації було документування подій Революції Гідності. Понад 40 учасників кіноспільноти продовжують висвітлювати події в країні, протистояти інформаційній пропаганді. Кіностудія створила понад 140 фільмів та задокументовала більш ніж 1000 годин подій.
Кількість переглядів певних фільмів #ВАВИЛОН’13 на YouTube сягнула майже 4 млн передовсім завдяки інноваційному формату загальнодоступного документального веб-кіно, часто в онлайн-режимі. Матеріали кіноформації використовували такі канали як CNN, Al-Jazzera, ITN та інші. #ВАВИЛОН’13 представляв Україну на Міжнародному кінофестивалі в Каннах.
Зображення
Верхнє: #ВАВИЛОН’13