Зустрічі в рамках громадської ініціативи "ВелоСтіл"
березень-квітень 2014
Центр міської історії, Львів
Успішні міста це ті, в яких є якість життя. Вони приваблюють кваліфікованих людей, туристів та бізнес. Якість життя у місті формує його архітектура, громадський простір, транспорт, інвестиції, екологічна ситуація. У 21 столітті для міст є важливою мобільність їхніх мешканців. Такі міста як Копенгаген, Гронінген, Амстердам, Турку, Фрайбург та інші вирішили свої транспортні проблеми завдяки активній позиції мешканців та розвитку велоінфраструктури впродовж років.
Саме тому було вирішено зібрати громадських активістів, представників велосипедного бізнесу, посадовців і всіх зацікавлених осіб, щоб ознайомити із поточною ситуацією та залучити до процесів створення успішного Львова. Зокрема, створити громадську організацію, метою якої має бути спільна робота усіх зацікавлених сторін задля кращого майбутнього міста.
"ВелоСтіл" об’єднав громадських активістів, представників велосипедного бізнесу, посадовців і всіх зацікавлених осіб, щоб ознайомити із поточною ситуацією з велорухом у Львові та залучити до процесів налагодження мобільності міста.
На першій зустрічі учасники "ВелоСтолу" розглянули плани міської ради щодо розширення велоінфраструктури Львова, новітні підходи у розвитку сталої мобільності в успішних містах Заходу, поточні намагання та напрацювання велосередовища у Львові. Закцентували також на потребі створення громадської організації велосипедистів.
Другий "ВелоСтіл" стосувався конкретних напрямків роботи громадської організації. Ключовими питаннями до обговорення стали нагляд за розвитком міської велоінфраструктури, питання співпраці з бізнесом, діяльність ВелоПатруля та запобігання крадіжкам велосипедів. Дискусія стосувалася також варіантів популяризації велосипеда як доступного екотранспорту, потреби навчання львів’ян їзди на велосипеді, створення зручної системи велопрокату, ознайомлення зі змінами до ДБН та до ПДР. На зустрічі визначили відповідальних осіб за кожну сферу роботи.
Третя заключна зустріч в межах "ВелоСтолу" стала обміном досвідом між львівськими та столичними велосипедистами. Представниця Асоціації велосипедистів Києва Ірина Бондаренко розповіла про аспекти створення Асоціації та про напрямки її роботи. Обговорили також робочі моменти Асоціації: промо-кампанії, навчання киян їзди на велосипеді, вплив законодавчих змін на велорух, співпрацю з бізнесом та ґрантами, а також досягнення Асоціації.
Учасники "ВелоСтолу" на всіх трьох зустрічах наголосили, що основною метою розвитку велоруху у Львові є передовсім підвищення якості життя та рівня громадської культури в місті, посилення активної позиції львів’ян та створення успішного Львова.