Сучасні інформаційні технології у музеях: європейський досвід і перспективи його використання у Львові

Сучасні інформаційні технології у музеях: європейський досвід і перспективи його використання у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

3.4.2008

Центр міської історії, Львів

У рамках серії круглих столів "Коло Львова" зібралися представники львівських музеїв, щоб обговорити перспективи впровадження сучасних інформаційних технологій у музеях міста.

Презентацію про сучасний європейський досвід на прикладі Королівства Нідерландів запропонував п. Зеновій Мазурик, голова Асоціації музеїв та галерей Західного регіону. Доцент Павло Жежнич із Національного університету "Львівська політехніка" представив можливості використання веб-ресурсів для популяризації музейних збірок, а також розповів про напрацювання Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій у сфері програмного забезпечення цифрових баз даних для музеїв. У дискусії взяли участь директор Історичного музею Богдан Чайковський, директор Національного музею Ігор Кожан, директор Львівського обласного історико-краєзнавчого музею м. Винники Ігор Тимець, директор Музею народної архітектури та побуту Іван Дуб, директор Музично-меморіального музею Соломії Крушельницької Галина Тихобаєва, директор Аптеки-музею "Під чорним орлом" Любов Роздобудько та представники інших музеїв Львова.

Така ініціатива покликана необхідністю запровадження обліку музейних фондів у цифровій формі, а також вироблення стандартів такого обліку. Існування цифрових баз даних музейних колекцій створює можливість простого доступу до фондових предметів та оберігає музейні експонати від нищення. Окрім того, оцифрована інформація про колекції музеїв відкриває нові перспективи для представлення предметів в Інтернеті та залучення нових цільових груп. Можливість створення віртуальних виставок також розглядалася як ще одна форма презентації та опрацювання нових тем.

Асоціація музеїв та галерей Західного регіону виступила з ініціативою створення міждисциплінарної робочої групи на базі музеїв Львова й Інституту комп'ютерних наук та інформаційних технологій. Робоча група передбачається як майстерня для спільної роботи ІТ-спеціалістів та представників музеїв над впровадженням цифрових технологій у щоденну працю музеїв, як для збереження, так і вивчення та популяризації культурної спадщини міста. Результатом праці групи має стати міжмузейна платформа як форум для постійного обміну досвідом між музейними працівниками, а також як форма представлення музеїв міста у сучасному інформаційному просторі. Отже, дискусія у рамках "Кола Львова" фактично стала вступною зустріччю у процесі створення такої робочої групи.