"МедіаДепо" та інтерактивне місто: як зробити медійний фестиваль у Львові

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2.5.2008

Центр міської історії, Львів

Відбулася зустріч, темою якої стали сучасні медійні мистецтва у світі та Україні. Гостями семінару (а також святкувань Дня міста Львова) стали Катерина Заволока (автор експериментальної музики та дизайнер), Дмитро Федоренко (автор радикального електронного проекту KOTRA) та Віктор Довгалюк (медіа-художник, автор проекту AKUVIDO).

У рамках круглого столу учасники обговорювали те, як можна репрезентувати сучасні медійні мистецтва у Львові та якими є потенційні можливості для спільних проектів електронного мистецтва у нашому місті. Ідея щорічного фестивалю медіа-арт-проектів розглядалася у контексті збагачення культурної та мистецької сцени міста.

Віктор Довгалюк представив свій проект "City Interactive." Цей проект було реалізовано у Роттердамі за підтримки V2_Lab (Institute for the Unstable Media).

post picture

KOTRA

це радикальний електронний проект та творчий псевдонім Дмитра Федоренка, який є засновником та керівником лейблу експериментальної музики Kvitnu, засновником та директором міжнародного фестивалю експериментальної музики Деталі Звуку, співпродюсером лейблу Nexsound (із 2003 до 2007 р.) та засновником серії релізів живих виступів Live Reports.

post picture

Катерина Заволока

композитор експериментальної музики та дизайнер із Києва. У своїй музиці досліджує цифровий та аналоговий синтез, використовує записані нею пісні, окремі фрази, різні інструменти та інше. Подорожує Україною та записує етнічні пісні. Мета проекту – зрозуміти та досягти взаємозв’язку між електронним контекстом та енергією етнічного голосу.

Катерина Заволока учасник фестивалів у Європі, Азії та Україні, таких як Presences Electronique” (INA-GRM), “EME 07”, “ClubTransmediale”, “Деталі Звуку”, “Kvitnu Fest”, “Unsound”, “Mediaterrae”, “UKRAINA – SVERIGE 4-4”, “Hoerkunst”, “Interferenze”, “Kontra”, “Les urbaines”, “Cimatics”, “Minimax”, “Garage”, “La nuit bleue,” “Kontra-musik”, “Femmes” та ін. У 2005 р. її альбом “Plavyna” отримав нагороду на фестивалі Prix Ars electronica в Лінці, Австрія.

Додаткова інформація:

АKUVIDO

це творчий псевдонім дуету українських медіа-художників Віктора Довгалюка та Ганни Куц. Віктор Довгалюк – український медіа-художник, який навчався у Львівській національній академії мистецтв та в Інституті нових медіа-технологій у Берліні (L4 Institut fuer Neue Medien). Ганна Куц навчалася у Харківському коледжі мистецтв, на кафедрі монументального живопису Львівської національної академії мистецтв та в Інституті нових медіа-технологій у Берліні. Лідери сучасного українського мистецтва, програмісти, графіки, музиканти. Вони створили низку проектів, що були визнані абсолютно новітніми підходами до використання медіа-технологій для творення сучасного мистецтва і музики. Об’єктами їхнього дослідження є поєднання звуку, відео, фото та комп’ютерної анімації у запрограмованих інтерактивних проектах. Akuvido отримали перший приз на Concours International de Net-Art в рамках Villette Numerique Festival (Париж). Мешкає у Берліні.

Дискусія про сучасне медіа-мистецтво і місто відбулася у контексті другого львівського фестивалю "Місто.Небо.Кіно": фільми від Артхауз Трафік, до програми якого включено нові європейські короткометражні стрічки – художні та анімаційні з Великобританії, Франції, Бельгії, Німеччини, Польщі, Швеції, України та інших країн.

Зображення

Верхнє: Ервін Редл. Матриця II, 2000-2011