Міжнародне бієнале медіа-мистецтва WRO 2011

Міжнародне бієнале медіа-мистецтва WRO 2011

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

2-4 вересня

"Музей Ідей" (Валова,18) КМЦ "Дзига" (Вірменська, 35)

За підтримки Центру міської історії у Львові відбувся показ відеозвіту та відеотворів фестивалю WRO 2011, а також відбувся перфоманс EU Tracer та майстерклас з використання програм для створення мистецтва.

Презентувала відео Аґнєшка Кубіцка-Дзєдушицька, куратор WRO
Провів перфоманс та майстерклас Павел Яніцкі, куратор WRO

  • Презентація міжнародних та польських мистецьких проектів з WRO’11, 2 вересня о 21.00 (Музей Ідей)

Міжнародне  бієнале медіа-мистецтва WRO є провідним форумом для нових медіа-мистецтв у Польщі та Центральній Європі. З моменту свого створення в грудні 1989 року WRO працює з мистецькими формами, які використовують сучасні засоби творення та комунікації. Бієнале WRO починалося як фестиваль Sound Basis Visual Art Festival, і спочатку було присвячене в основному аудіовізуальним  творам у таких форматах: відео  та комп'ютерне мистецтво, інсталяції, перформанси та мультимедійні презентації. З 1993 року фестиваль досліджує нові територій цифрової художньої виразності. WRO це дослідження відносин художника до існуючої технології та розмивання меж між високою і популярною культурою, між місцевою та світовою громадськістю, між комерційною та незалежною діяльністю.

WRO’11 Flash є динамічною та інтенсивною збіркою з найвидатніших подій та тенденцій медіа-мистецтва представлених на бієнале WRO’10. Збірка містить записи перфомансів, документації медіа-інсталяцій, виставок та заходів, які відбувалися в міському просторі, і представляє концепції, особистості та проблеми імпортувтручання до локальної арт-сцени.

  • EU Tracer - аудіо-візуальний перфоманс Павла Яніцкого, 3 вересня, 21.00 (КМЦ Дзига)

EU_tracer від Павла Яніцкого - це медіа-твір, який перетворює Інтернет трафік у аудіовізуальні форми. Дані окремих інституцій Європейського Союзу - в основному Парламенту та Єврокомісії - змінюються у вишукані візуальні та музичні структури, які перетворюються у складові блоки твору мистецтва. Головним компонентом EU_tracer є спеціально створена комп'ютерна програма, яка сканує повідомлення та інформацію в Інтернеті, але не за змістом а за динамікою взаємодії цих контентів, які ця ж програма перетворює метаструктури та музичні форми. EU_tracer представляється як перфоманс та інсталяція. Місце перфомансу є важливою частиною проекту: особливе географічне розташування, з якого відбуватиметься зв'язок з Інтернетом, впливає на потік даних та їх доступність. Твір, який показується у політично та географічно різних європейських та азіатських містах, творить кібер-картографічний слід, який веде місцевий музикант, який імпровізує на акустичному інструменті і впливає на потік даних з Інтернету. На дордаток цей музикант є співучасником твору, і його винахідливість впливає на візуальний устрій твору, що одночасно є символічною репрезентацією місцевої спільноти у Європейському/глобальному цифровому комунікаційному просторі.http://paweljanicki.jp/eutracer/

  • Майстерклас Пйотра Яніцкого, 4 вересня о 15.00 (КМЦ Дзига)

Майстерклас концентрується на інтерактивному дизайні як для перфомансів так і для інсталяцій. Головна ціль зустрічі - показати учасникам як створити і використовувати дешеві (або безкоштовні) системи контролю руху, інструменти для моніторингу трафіку мереж та інші засоби, які можна використовувати для маніпулювання візуальними та звуковими даними у реальному часі. Незважаючи на те, що майстерклас задуманий для практичного втілення інтерактивних модулів у мистецькі інсталяції, все ж таки зачіпаються базові теорії інтерактивності та електронних медіа (об'єктно орієнтована парадигма у візуальному програмуванні на противагу традиційному лінеарному сприйняттю часу).

Організатори:
Польський Інститут у Києві
Центр міської історії Центрально-Східної Європи
ГО "Інститу актуального мистецтва"