Свіже

Свіже

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

21.11.2017

За підтримки Львівської кінокомісії Львівської міської ради та Центру міської історії Центрально-Східної Європи відбувся конкурс зі створення фільмів на основі відеоматеріалів Міського медіаархіву  – "Свіже". Переможці отримають фінансування на реалізацію власних проектів.

На конкурс подали 11 заявок зі Львова, Києва та Одеси. В результаті оцінювання за 10-бальною шкалою та обговорення експертна комісія обрала два проекти. Більш детально про результати конкурсу на сторінці Львівської кінокомісії.

Про переможців: 

Проект без назви.

Автори: Телюк Олександр, Мензелевський Стас, Онуфрієнко Анна.

Витяг з опису концепції: "Телебачення змінило наш світ. Та чи справді ми усвідомлюємо масштаб цієї метаморфози? Як сприяла технологічна революція зміні соціальних інститутів і форм соціальної взаємодії? Як вплинув цей винахід на наше сприйняття реальності, моторику та мислення? Як змінилося співвідношення між приватними і публічним життям?"

Дане аудіовізуальне дослідження коротко розгляне зв’язки між випуском у Львові перших телевізорів і формуванням раннім телебаченням суб’єкта дозвілля нового типу, збудженого поінформованого та фізично пасивного водночас – людину-перед- екраном, з якою ми досі можемо ідентифікувати себе. Формою результатів дослідження стане фільм, змонтований із фрагментів кіно- та телехроніки зі спеціально підготовленим аудіокоментарем. Така сучасна форма надасть можливість розглядати даний фільм як в науковому, так і в освітньому та мистецькому контекстах".

Проект "Квадрати" (роб. назва)

Авторки: Шимко Світлана, Ярманова Галина

Витяг з опису концепції: "Оскільки темою нашого відеодослідження є конструювання сім’ї в СРСР, ми працюватимемо

головним чином з приватними колекціями "хоум відео", які є в доступі Міського медіаархіву. Весілля, родинні свята, зйомки дітей, пологові будинки, сімейне дозвілля, зйомки в побуті – це основний відеоматеріал для цього проекту. Також ми зацікавлені в пошуку матеріалів в інших категоріях архіву (теленовини, документальні фільми тощо), які пов’язані з настановами та практиками виховання "здорової" зразкової радянської родини. Окрім використання архівних відео, безпосередньо пов’язаних з сімейним життям, важливою частиною проекту є пошук символічних аналогій дисципліни та нормалізації в радянському суспільстві".

Свіже – це активний пошук перепрочитань і авторського погляду на елементи минулого й сучасного,теми ваших досліджень можуть торкатись найширших аспектів міського життя та його репрезентації, взаємодії між медіа, містом та людиною, проблеми приватного та публічного простору, чи питання досвіду індивіда у місті; попри те, що архівні матеріали мають чітку асоціацію з документальністю, радо вітатимуться і експериментальні роботи, які виходять поза ці рамки. Обов’язковим фокусом у широкому значенні має бути локація – Львів, Західна Україна, а також використання архівних відеоматеріалів медіаархіву.

Мета Свіжого –  актуалізація та переосмислення аудіо-візуального надбання минулого за допомогою сучасних художніх прийомів та нового погляду. До проекту запрошуються дослідники, відеомитці, студенти вишів зі всієї України, які мають досвід у створенні аудіо-візуальних робіт та зможуть обгрунтувати актуальність та якість свого дослідження.