Нові книги в бібліотеці
11.01.2016
Презентуємо огляд нових надходжень до бібліотеки Центру міської історії за останні два місяці. Хочемо сфокусувати вашу увагу на трьох книгах, що стосуються різних форматів і форм "прочитання міста".
"Київська книжка" (проект Київської бієнале 2015 "Київська школа") за редакції Катерини Міщенко - досить незвичний путівник незвичними місцями – тими, які рідко потрапляють до традиційної солодкавої репрезентації міст у путівниках. Якщо звичайний путівник тяжіє до представлення міста виключно в позитивному світлі та робить акцент на "показних будівлях", то "Київська книжка" представляє скоріше мозаїку думок та почуттів щодо дуже різних місць: витіснених на маргінес чи занедбаних; недооцінених шедеврів модерністської архітектури; замешканих маленькими спільнотами і улюблених лише "втаємниченим" колом людей; а також місць відомих і популярних – але не осмислених у сучасній культурі. Автори пов’язують історію та сьогодення місць і будівель, демонструючи виразно критичну позицію – часом відкрито ліву, ліберальну чи секулярну. "Київська книжка" говорить не скільки про фасади, скільки про життя просторів та функціонування інституцій "зсередини", наштовхуючи на ширші роздуми про процес виробництва культури в сучасній Україні.
"Архітектурний путівник. Славутич" - проект авторства Євгенії Губкіної та берлінського видавництва DOM Publishers, який документує всі райони та більшість будівель міста, надаючи критичний аналіз унікальної пізньої радянської архітектури і містобудування в контексті Перебудови. Видання вийшло трьома мовами: англійською, українською та російською. Тема Славутича вельми актуальна, особливо в період політичної кризи у Східній Європі. У плануванні та будівництві міста брали участь архітектори восьми республік СРСР. Як результат, архітектура Славутича одночасно характеризується соціалістичними, радянськими парадигмами і регіональним впливом Кавказу, Балтики та Росії. Крім того, пошуки останнього покоління радянських архітекторів екологічно сталої, зручної для життя архітектури, безумовно, актуальні й сьогодні. Путівник вийшов трьома мовами: англійською, українською та російською, та нещодавно був презентований у Центрі міської історії за участі авторки.
Книга "Леонид Павлов", авторського колективу Анни Броновицької, Ольги Казакової, Лії Павлової, котрав ийшла друком у жовтні 2015 р. в італійському видавництві Electa Architecture - це спроба простежити майже весь шлях розвитку радянської архітектури, отримати уявлення про її напрямки і ознайомитися з її кращими зразками. Але найголовніше - це перша велика праця, яка через роботу одного з найяскравіших архітекторів ХХ століття розкриває тему радянського модернізму другої хвилі - періоду, що почався з 1954 року та існував більше тридцяти років, до 1991 року, і багато в чому сформував сучасний міський простір. Серія, у якій вийшла книга, присвячена кращим архітекторам сучасності, і включила в себе як широкий архівний матеріал, так і сучасні фотографії численних проектів та будівель.
Ви можете попередньо ознайомитись із електронним каталогом бібліотеки Центру, а також зробити замовлення книги, скориставшись відповідною он-лайн формою. Нагадуємо, що бібліотека працює у понеділок - п'ятницю із 10.00 до 18.00. З іншими додатковими запитаннями просимо звертатись до адміністратора бібліотеки Мар’яни Максим’як [email protected].
Зображення
Верхнє: Центр міської історії