Стипендіатка CrossCulture
липень-серпень 2017
У Центрі міської історії на двомісячній стипендії Програми Інституту Міжнародних Відносин "CrossCulture [Перетин Культур]: Східна Європа і Росія" перебувала Марта Курек з Ваймару, Німеччина. Поза професійним вдосконаленням молодих кадрів міжнародного обміну, метою програми CrossCulture є зміцнення мережі співпраці поміж Німеччиною і країнами Східного Партнерства.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/03/IMG_0938-1-300x200.jpg)
Марта Курек
народилася в Польщі, але вже кільнадцять років мешкає в Німеччині, де працює як фрілансерка в сфері керування освітніми проектами і моніторингу якості унійних проектів з міжнародного обміну, зокрема в Східній Європі. Вислав її Центр громадської освіти федеральної землі Тюрінгія (Landeszentrale für politische Bildung Thüringen), з яким як вільнонайманий працівник співпрацює вона вже 10 років.
Перебування Марти Курек у Львові було пов’язане з запланованим підписанням партнерської регіональної угоди між Львівською областю і німецькою Тюрингією. Раніше пунктом сполучним між двома регіонами було воєводство Малопольське, яке мало партнерські умови як з львівською областю, так і з Тюрингією. Центр громадської освіти федеральної землі Тюрингія, який є адміністративним відділом Канцелярії федеральної землі, дуже зацікавлений у відновленні існуючих контактів з організаціями львівського регіону, встановленні нових відносин і створенні майбутніх спільних тристоронніх проектів. Тому під час свого перебування у Львові Марта Курек займалась історією регіону і темами сучасних соціальних проблем у Львові і Україні, знайомилась з проектами Центру і інших активних організацій, а також попередньо планувала співпрацю в освітніх проектах.