-
- Тема дослідження:
- Воїни-визволителі vs воїни-добровольці: комеморативні практики на Закарпатті в радянський і сучасний період
- Період:
- січень – лютий 2025
Кандидат історичних наук, доцент кафедри археології, етнології та культурології Ужгородського національного університету. Входить до складу робочої групи Української асоціації усної історії. Відповідає за етнографічні експедиції студентів-істориків, за результатами яких видається щорічник "Етніка Карпат". Організатор міжнародних наукових конференцій "Ідентичності в умовах пограниччя" в Ужгороді у 2021 та 2023 роках, редактор упорядник збірників статей їхніх учасників.
Працює над докторською дисертацією про політику пам'яті на Закарпатті в радянський період (1944-1991). Серед завдань цієї роботи – дослідження реалізації радянської політики пам'яті в регіоні в контексті змін ідентичності мультикультурного населення краю: українців-русинів, угорців, словаків, німців, румун та інших. Головним чином фокусується на офіційних ритуально-обрядових та комеморативних практиках, а також рефлексії на них місцевого населення. У дослідженні використані архівні, етнографічні, усно-історичні та візуальні матеріали з сімейних архівів.
Тематика наукових зацікавлень: історія та теорія етнології, усна історія, міграційні процеси на прикордонні, політика пам'яті, традиційні народні ремесла і промисли.
Під час перебування на у Центрі міської історії на стипендійній програмі за підтримки Інституту наук про людину планує дослідити розвиток культу Великої вітчизняної війни на Закарпатті в період правління Леоніда Брежнєва. Зокрема дослідження сфокусоване на залученості населення у будівництво пам'ятників, їхню участь у формуванні та підтриманні ритуально-обрядових практик пов'язаних із Днем Перемоги.