Стипендія KIU в галузі міждисциплінарних українознавчих досліджень
Реченець: 11 серпня 2024 року
Стипендія KIU Sur-Place в галузі міждисциплінарних українознавчих досліджень підтримує інноваційні та вагомі дослідження на теми, пов'язані з Україною, науковців, які проживають в Україні.
Спільно з Центром міської історії у Львові KIU (Мережа компетенцій Міждисциплінарні українознавчі студії) запрошує дослідників з різних дисциплін, таких як історія, культурологія, соціальні науки, економіка, правознавство та дотичних галузей, інтенсивно розвивати свої дослідження, розширювати контакти і залучати себе та свою роботу до нового динамічного дослідницького середовища, пов'язаного з Україною і розташованого у столичному регіоні Берлін – Бранденбург.
KIU (Мережа компетенцій Міждисциплінарні українознавчі студії) – це ініційований проєкт, очолюваний Європейським університетом Віадріна у Франкфурті-на-Одері у співпраці з його відмінними партнерськими інституціями – Центром східноєвропейських та міжнародних досліджень у Берліні (ZOiS), Берлінським університетом імені Гумбольдтів, Вільним університетом Берліна, Берлінсько-Бранденбурзькою академією наук та Інститутом перспективних досліджень у Берліні.
Своєю стипендіальною програмою Sur-Place KIU прагне підтримати тих науковців, які залишилися в Україні попри всі негаразди, спричинені війною, проводячи там вкрай актуальні дослідницькі проєкти та поглиблюючи наше розуміння України, її минулого, теперішнього та майбутнього, а також її взаємозв'язків. Стипендіати отримають одноразову стипендію у розмірі 4050 євро (на період до 9 місяців) для проведення індивідуального дослідження. Передбачається, що стипендіати KIU віртуально контактуватимуть з приймаючою стороною KIU, а також матимуть змогу отримати інтелектуальний обмін та міжнародне натхнення під час регулярних цифрових або гібридних колоквіумів з науковими співробітниками та викладачами KIU.
Стипендіатам пропонується можливість провести період спільної роботи від двох тижнів до одного місяця у Центрі міської історії. Стипендія в Центрі передбачає проживання в гостьових кімнатах неподалік від Центру, невелике робоче місце, адміністративну підтримку, доступ до бібліотеки та Медіаархіву, а також допомогу в налагодженні наукових контактів. Стипендіати будуть запрошені презентувати та обговорювати підготовлені попередні результати досліджень у рамках міського семінару та публічних лекцій, а також долучатися до інших заходів Центру міської історії.
Цілі та обсяг
Дослідницькі стипендії KIU мають на меті підтримати індивідуальні дослідження науковців на будь-якому етапі їхньої кар'єри, починаючи з 2 років після отримання докторського ступеня, а також налагодити їхню співпрацю як з KIU, так і з Центром міської історії у Львові. Стипендіати мають зосередитися на проєкті, взяти участь у регулярному цифровому / гібридному колоквіумі KIU з принаймні однією презентацією власної роботи, а також дослідити потенціал спільної дослідницької роботи як з іншими стипендіатами, так і з членами KIU, зокрема, з їхніми безпосередніми віртуальними керівниками.
У 2024 році, починаючи з 24 вересня, буде запропоновано дев'ять стипендій Sur-Place для відданих науковців з усіх вищезгаданих дисциплін. Теми досліджень мають бути пов'язані з нашою нещодавньою загальною темою, але не мають обмежуватися нею: "Війна в Україні: Руйнування спадщини – опанування спадщини".
Стипендіати заохочуються до продовження співпраці з іншими стипендіатами та приймальною стороною мережі після завершення їхнього перебування в якості стипендіатів KIU у межах проєктних пропозицій або проєктів публікацій, розроблених під час їхнього перебування. Заявки з пропозиціями та ідеями, що окреслюють таку подальшу співпрацю, будуть позитивно розглянуті.
Як подати заявку
Запрошуємо зацікавлених та компетентних дослідників надсилати вказані нижче документи до 11.08.2024 одним файлом у форматі pdf на адресу [email protected] з темою листа "KIU Sur-Place fellowship application".
Будь ласка, зверніть увагу, що заявки, які складаються з більш ніж одного файлу або подані після 11 серпня 2024 року, не будуть розглянуті.
Заохочуємо кандидатів запропонувати свого майбутнього віртуального керівника, члена KIU, пов'язаного з їхнім дослідженням.
Необхідні документи
- Проєктна пропозиція обсягом не більше 750 слів, що описує ваш дослідницький проєкт, робочий план та очікувані результати, які ви плануєте досягти під час стипендії Sur-Place.
- Пропозиція щодо вашого академічного керівника_ці, включаючи інформацію про те, наскільки ви вже контактували або співпрацювали з вашим_ою керівником_цею, а також про будь-які спільні проєкти або публікації, які ви вже запланували. Рекомендації або лист про наміри від вашої майбутньої віртуальної приймальної сторони будуть високо оцінені.
- Ваше CV, включно зі списком публікацій, з виділенням 5 найбільш релевантних публікацій.