Стажування Memory Savers | Микита Білий
13.12.2023
У липні цього року до команди Міського медіаархіву Центру міської історії доєднався стажер – Микита Білий.
Стажування Микити відбувалось в рамках програми Memory Savers, що проводиться спільно Центром цифрової історії та SUCHO (Saving Ukrainian Cultural Heritage Online) і фінансується з коштів Фонду EVZ.
Протягом перших трьох місяців Микита займався оцифруванням двох колекцій: власної сімейної колекції, оцифровані матеріали якої він пізніше передав до медіаархіву, та колекції Львівського Автобусного Заводу.
Колекція ЛАЗу налічує близько тисячі паперових матеріалів (конвертів, друкованих фотографій та документів) та декілька тисяч плівкових, тому робота з нею зайняла більшу частину усього стажування. Так, Микита сканував, оцифровував та описував кожен матеріал окремо.
"Робота зі старими матеріалами – це доволі кропітка праця. Враховуючи стан деяких матеріалів, яким може бути більш ніж 50 років, процес оцифрування мусить бути максимально обережним і акуратним, аби не пошкодити чи повністю зіпсувати об’єкт. Стажування в архіві дає змогу навчитися бути максимально обережним і уважним під час процесу оцифрування та подальшого впорядкування оцифрованих матеріалів", — ділиться Микита.
У вересні Микита взяв участь у час події "Слайдень", що відбувалась у Центрі в рамках Днів Європейської спадщини. Він оцифрував декілька десятків скляних слайдів, аби відвідувачі мали вдома цифрові копії сімейної історії. Також за майже пів року стажування Микита відвідав велику кількість семінарів та лекцій у Центрі міської історії.
Сьогодні Микита продовжує стажування у Міському медіаархіві та працює над власним дослідженням, фокусом якого є збереження свідчень про досвід примусових робітників та робітниць у Німеччині часів Другої світової війни.
Тішимось, що Микита став частиною нашої команди, і також вдячні, що змогли приєднатись до ініціативи Memory Savers.
Міський медіаархів Центру міської історії складається з оцифрованих або створених у цифрових форматах візуальних, аудіовізуальних та аудіоресурсів, які показують місто та розповідають про міське життя Центральної та Східної Європи XIX-XXI століть. Завданнями архіву є збір, зберігання, дослідження, удоступнення та популяризація колекцій і матеріалів, які часто залишаються поза увагою державних архівних колекцій. Міський медіаархів – це також місце для аналізу архівних даних та переосмислення ролі архіву в суспільстві загалом.
Зображення
Верхнє: Ліс Боброва
Галерея: Ліс Боброва