Переосмислення індустріальної спадщини: цифрові інструменти, залучення громади, міжрегіональна співпраця
17.8.2023; 18:30
Конференц-зал Центру міської історії
Запрошуємо на церемонію нагородження проєкту "Роз/архівування Пост/індустрії" премією Europa Nostra Cultural Heritage Award та дискусію про переосмислення індустріальної спадщини.
Проєкт "Роз/архівування пост/індустрії", присвячений порятунку загрожених архівів індустріальної епохи, став спробою доцінити спадщину, яка тривалий час маргіналізувалась: як спадщина масова і типова, радянська і пропагандистська, вернакулярна та аматорська. Однак саме ця спадщина є спільною не тільки для різних регіонів України, але і у глобальному контексті, і має великий потенціал – для самокритичного суспільного діалогу, для участі різних груп і поколінь, для переосмислення самого поняття спадщини.
Цього року наш проєкт отримав нагороду European Heritage Award / Europa Nostra Award 2023 у галузі залучення громади та підвищення обізнаності, що є особливою відзнакою, якою ми завдячуємо передусім нашим партнерам – музейним інституціям, колекціонерам, краєзнавцям, власникам архівів, які щедро поділилися із нами матеріалами. Запрошуємо не лише відзначити із нами вручення нагороди, але і долучитися до розмови про значення архівів, оцифрування, ділення та відкритий доступ та можливі нові життя фото та кіно індустріальної доби. Серед учасників події – представники Маріупольського краєзнавчого музею, Покровського історичного музею, Університету Сент-Ендрюса (Велика Британія), Центру міської історії та віцепрезидентка Europa Nostra.
Після церемонії нагородження відбудеться дискусія, присвячена роботі з індустріальною спадщиною та її переосмисленню; цифровим інструментам; питанню залучення громади та міжрегіональній співпраці. До розмови доєднаються: Ірина Склокіна (Центр міської історії), Олександр Горе (Маріупольський краєзнавчий музей), незалежні дослідниця Катерина Філонова та Вікторія Донован (Університет Сент-Ендрюса).
Подія є частиною публічної програми воркшопу “Публічна історія в умовах війни: переосмислення підходів і форматів”, організованого Центром міської історії та Університетом Сент-Ендрюса. Проєкт реалізовується завдяки гранту Research England, що впроваджується Міжнародною організацією університетів Великої Британії.
#EuropeanHeritageAwards.
Зображення
Верхнє: на стадіоні "Металург" у Жданові, 1954 / Павло Кашкель / Маріупольський краєзнавчий музей / Міський медіаархів Центру міської історії
Галерея: Оля Шахник