Яким (не)може бути воєнний репортаж?

Яким (не)може бути воєнний репортаж?

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Іво Мійнссен / Домінік Нар

Neue Zürcher Zeitung

24.5.2023, 13:00-17:00

Конференц-зал Центру міської історії

В журналістику можна прийти після освіти на факультетах та кафедрах соціології, культурології, філософії, класичної філології, історії, гендерних студій, права або економіки. Чи академічний бекграунд впливає на роботу журналістів? Чи важливе для воєнного репортера розуміння ширшого історичного контексту? Про що можна писати під час війни, якщо не про перебіг бойових дій та міжнародну технічну допомогу? 

Про все це ми поговоримо під час воркшопу з журналістом швейцарського видання Neue Zürcher Zeitung Іво Мійнссеном та фотокореспондентом Домініком Наром. А також — про те, де пролягає межа між об'єктивністю та співчуттям до тих, про кого пишеш, особливо в контексті війни в Україні; як можна залишатись критичним і не підігравати російській пропаганді; про етичні виклики роботи іноземного кореспондента в Україні та про те, як репортажі звідси сприймає аудиторія у Швейцарії; а також про етичність фотографії під час криз та воєн в різних куточках світу.

Модеруватиме зустрічі Дарія Бадьйор, критикиня, редакторка, кінокураторка.

Робоча мова — англійська.

Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

Зустріч може бути корисною для участі журналістам, медійникам, аналітикам, політологам, студентам гуманітарних та суспільних дисциплін та всім зацікавленим темою.

post picture

Іво Мійнссен

Neue Zürcher Zeitung

журналіст, автор численних репортажів з українських міст, які мають різний досвід війни. За роботою Іво — широка рамка академічних досліджень, адже в 2015 році він захистив дисертацію про радянські міста-герої. Серед його матеріалів — великий репортаж про різні виміри Дніпра (Das Schicksal der Ukraine hängt am Fluss Dnipro); репортаж з прихованого центру ремонту танків (In a secret workshop in southern Ukraine, tank repairmen are bringing damaged military equipment back to life); матеріал про ситуацію в Мелітополі (Partisans, HIMARS and an impending Ukrainian offensive: The situation in the «terror capital of ‹New Russia› is tense) та матеріал про Маріуполь під окупацією («City of Ghosts» A Russian Mariupol is rising from the ruins).

post picture

Домінік Нар

Neue Zürcher Zeitung

Фотокореспондент, фотограф з 15-річним досвідом висвітлення криз та воєн у Сомалі, на Гаїті, в Афганістані та секторі Газа. Домінік висвітлював події у Фукусімі після аварії на АЕС та в Каїрі під час Арабської весни. В Україні він знімає для матеріалів журналістів NZZ, а також самостійні фотоісторії про війну та людей, які стикаються з нею у різний спосіб. За свої репортажі отримав друге місце на престижній Swiss Press Photo Awards в цьому році.

 

post picture

Дарія Бадьйор

Критикиня, редакторка, журналістка. Працювала журналісткою та редакторкою відділу “Культура” онлайн-видання LB.ua. Нині  — фрілансерка, в різний час публікувалась в LB.ua, Liga.net, Korydor, Osteuropa, Hyperallergic та інших виданнях. Редакторка серії текстів про 1941 рік, створеній спільно з Центром міської історії, а також співкураторка проєкту “Розплутуючи імперію”, сфокусованого на поглибленні знань аудиторії міжнародних медіа про українську культуру, історію та соціальні перетворення. Співзасновниця Спілки кінокритиків України та Коаліції дієвців культури.

Організатори:

Зустріч організована Центром міської історії в співпраці зі Школою журналістики та комунікацій Українського католицького університету

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Мішки з піском захищають вікна школи, що стала прихистком для біженців у Львові, березень 2022 / Домінік Нар