Місто та медіа: бачення, уявлювання, читання

Місто та медіа: бачення, уявлювання, читання

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Богдан Шумилович

Центр міської історії

10.5.2023, 18:30

Конференц-зал Центру міської історії

Запрошуємо на лекцію Богдана Шумиловича про місто і медіа, яка розпочинає серію зустрічей про модерні досвіди Львова "І буде місто…".

Чи можемо ми мислити місто як уявлювану спільноту? Якими є інструменти такої соціальної уяви і як уява перетворюється на соціальну практику? Якою є роль уяви в культурі та чим зрештою є соціальна уява? Ця лекція запропонує відповіді на ці питання за допомогою концепцій соціальної історії, які пов'язані із медіа. У цьому нам допоможуть такі мислителі як Чарльз Тайлор, Бенедикт Андерсон, Кяра Боттічі чи Корнеліус Касторіадіс.

Використовуючи такі поняття як "соціальні уявлення", "уявлені спільноти", "imaginal politics" чи "уявне" на лекції поміркуємо про те, чим є уявлювані спільноти, як індивідуальні афекти трансформуються у колективні репрезентації, і як через спільну символізацію творяться нові ідентичності. Ще одним важливим питанням є зв'язки уяви та простору, а саме як громадська сфера та публічний простір формувалися на заході та в країнах соціалізму. Як місто під впливом медіа поступово перетворилося на медіа-місто? Відповідно до тез Арджуна Аппадурая, сучасність відзначається важливим зв'язком медіа та простору і для пояснення такого зв'язку він використав поняття "медіаландшафту".

На прикладі Львова та студії телебачення, під час зустрічі простежимо, як візуальний ландшафт міста змінюється в медіа і завдяки медіа та як поява в місті телевізійної студії та антени впливає на саму міську уяву та нові міські ідентичності.

post picture

Др. Богдан Шумилович

Центр міської історії

Історик та історик мистецтва, співпрацював з архівом факультету візуальних мистецтв університету ім. Дж. Вашингтона (США) та архівом Інституту відкритого суспільства, що у Будапешті. У 2020 році отримав PhD у Інституті Європейського університету у Флоренції (European University Institute). Основним фокусом його роботи є медіа-історія та історія телебачення у Центрально-Східній Європі та СРСР, а також міська креативність, медіа-мистецтво та візуальні дослідження (visual studies).

Зображення

Верхнє: вулиці Лазнєва, 4 та Мстислава Удатного, 5 / колекція Володимира Румянцева / Міський медіаархів Центру міської історії

Галерея: Іра Середа