Європа: що ховається за назвою? Різні наративи та мінлива конструкція ЄС
12.4.2023, 18:30
Конференц-зал Центру міської історії
Розширення Європейського Союзу знову стало важливою темою, зокрема, після того, як Україна отримала статус кандидатки на вступ. Однак, що означає ЄС для різних народів і суспільств? Як він впливає на реальне життя, які наративи з ним пов'язані? Значна частина цих дебатів в останньому десятилітті була позначена такими явищами, як брекзит, популізм та дезінформація. Часто Європу намагаються описати як організацію з дуже суперечливими характеристиками: домінантна / бюрократична, розділена / безсила. Але "проєвропейці" можуть також нести свої власні міфи, більшість з яких корінням сягає в минуле покоління "батьків-засновників" після Другої світової війни.
Вирішення економічних та геополітичних проблем та потреб повоєнної Європи були пріоритетними у XX столітті. У цих викликах розмова про "примирення" виглядала незграбною, але стала важливою при творенні європейського проєкту. Погляд на багатогранну історію ЄС та еволюцію наративів може допомогти керувати сьогоднішніми очікуваннями.
Запрошуємо на розмову "Європа: що ховається за назвою? Різні наративи та мінлива конструкція ЄС", яка спиратиметься на особистий досвід багаторічної спостерігачки за Європою, зокрема, як кореспондентки та редакторки європейських медіа в різних країнах — Наталі Нуґайред. Співрозмовницями будуть історикиня, директорка Центру, Софія Дяк, та редакторка Дарія Бадьйор і разом вони спробують актуалізувати дискусію про те, як політика, міфотворчість, а також конкретні історичні досягнення можуть об'єднатися, щоб виокреслити наш континент.
Робочі мови — англійська та українська.
Зображення
Верхнє: Роман Балук // Міський медіаархів Центру міської історії
Портрет Наталі Нуґайред: Wildlife Justice Commission
Галерея: Богдан Ємець