Євреї Центрально-Східної Європи після Катастрофи: множинність досвідів (1945–1956)

Євреї Центрально-Східної Європи після Катастрофи: множинність досвідів (1945–1956)

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

27-28.3.2023

27-28 березня Центр міської історії буде гостити конференцію, організовану Українською асоціацією юдаїки та присвячену становищу євреїв Центрально-Східної Європи впродовж десятиліття після Голокосту.

Досвід життя євреїв країн Центральної і Східної Європи в післявоєнне десятиліття не був однаковим. Урядовий антисемітизм існував як у СРСР, так і в підконтрольних йому державах Східного блоку. Проте, він виявлявся по-різному й набував різних масштабів. Витіснення представників згаданої меншини з партійних організацій і органів влади, культурної сфери та освіти відбувалося за різними сценаріями. Значною мірою відмінним було становище єврейських жінок, яке залежало від ступеня їхнього залучення в суспільно-політичне життя. На загальну ситуацію впливали численні чинники: чисельність місцевих громад, масштаби участі місцевого неєврейського населення в Голокості, збереженість общинних структур, активність єврейських легальних організацій, готовність правлячих партій погодитися на репатріацію євреїв до Ерец Ісраель тощо.

На конференції планується обговорити різні аспекти життя євреїв Центральної і Східної Європи після Катастрофи й у зв’язку з нею. Серед іншого, організатори пропонують порушити теми специфіки досвідів єврейських жінок країн Східного блоку в повоєнне десятиліття, ставлення спецслужб СРСР і держав-сателітів до організованого єврейського життя, сприйняття урядовими структурами ініціатив "знизу" щодо вшанування жертв Голокосту, політики влади щодо юдейських релігійних громад, умов розвитку єврейської культури й досліджень у галузі юдаїки.

Робоча мова конференції: англійська.

Для участі онлайн, будь ласка, зареєструйтесь.

Організатори: Українська асоціація юдаїки.

  • img

Зображення

Верхнє: Зигмунд Ердгайм. Єврейський квартал, Борислав. Колекція Клаудії Ердгайм / Міський медіаархів Центру міської історії