Сни про війну разом з Біоном

Сни про війну разом з Біоном

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Др. Маґдалена Золкос

Університет Ювяскюля

29.3.2023, 18:30

online / zoom

Чи можна вважати сновидіння під час війни формою історичного свідчення? Про які аспекти чи "істини" війни свідчить сновидець? Запрошуємо на лекцію Др. Маґдалени Золкос "Сни про війну разом з Біоном".

У своїй лекції дослідниця опиратиметься на роботи британського психоаналітика Вілфреда Біона (1897-1979). Маґдалена Золкос актуалізує розмову про те, яким чином переосмислення Біоном фройдівської теорії сновидінь є відходом від концепції сновидінь як витіснених, та переходить до розуміння снів як опрацювання пережитого емоційного досвіду, допомагає нам замислитися над впливом війни на культуру, суспільство і психіку людини.

За Біоном, сновидіння у контексті війни характеризуються певним парадоксом. З одного боку, сновидіння є невіддільною частиною процесу осмислення та надає значення тілесному досвіду війни. З іншого боку, образи сновидінь також вказують на щось, що не піддається усвідомленню, є надто сильним і травматичним під час війни для осмислення. Використовуючи теорію Біона, Маґдалена Золкос стверджує, що "сновиди війни" є свідками того, як насилля війни впливає і залишає слід безпосередньо на тілах людей. У своєму дослідженні авторка окреслює спільний чи соціальний аспект сновидінь. Ділячись своїм сном, оповідач не лише продукує знання історії у своїй унікальній формі, але й закликає слухача "снити разом" для того, щоб допомогти йому "каналізувати" те, що є травматичним і небажаним.

До розмови долучиться Роман Кечур, доктор медичних наук.

Зустріч відбудеться онлайн у zoom. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

Мова лекції та обговорення англійська зі синхронним перекладом на українську.

post picture

Маґдалена Золкос

Університет Ювяскюля

Доцентка кафедри соціальних наук і філософії Університету Ювяскюля (Фінляндія). Консультантка проєкту “Щоденники та сни війни”. Її наукові інтереси включають психоаналітичну політичну теорію, взаємозв’язок між насильством і культурою. Остання книга “Реституція і політика відновлення. Тропи, уявлення, теорія” вийшла друком у видавництві Единбурзького університету у 2020 році.

post picture

Роман Кечур

Доктор медичних наук, завідувач кафедри психології та психотерапії Українського Католицького Університету, психіатр, психоаналітик, викладач та супервізор Української спілки психотерапевтів та Європейської конфедерації психоаналітичних психотерапій, голова Тренерської ради та Секретаріату Української спілки психотерапевтів. Президент Української конфедерації психоаналітичних психотерапій, голова Українського психотерапевтичного університету.

Ця подія є частиною ширшої документаційної ініціативи "Щоденники та сни війни".

Команда проєкту

  • Др. Богдан Шумилович (Центр міської історії)
  • Наталка Ільчишин (Український католицький університет)
  • Доц. Ігор Колесник (Львівський національний університет)

Зображення

Верхнє: Анастасія Боднарук