Війна Росії проти України та позиція німецьких істориків

Війна Росії проти України та позиція німецьких істориків

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

10.11.2022, 18:30

online / zoom

Запрошуємо на онлайн-презентацію Петера Гаслінґера "Війна Росії проти України та позиція німецьких істориків — значення цієї дискусії для співпраці у сфері цифрової гуманітаристики". Презентація є частиною публічної програми "Джерело як вибір".

Першочергово презентація має на меті підсумувати дебати у середовищі істориків Німеччини після 24 лютого. Зокрема те, як гуманітарні науки в цілому відреагували на агресивну війну Росії проти України. Під час зустрічі спробуємо обговорити можливі наслідки для цифрової гуманітаристики та варіанти дій у німецькій академічній системі. Насамкінець презентація торкнеться основних питань інтенсифікації українсько-німецької співпраці у майбутньому. 

До зустрічі приєднається Микола Махортих. Модеруватиме зустріч Тарас Назарук.

Зустріч відбудеться на платформі zoom. Для участі, будь ласка, зареєструйтесь.

Робоча мова — англійська. Також буде доступний синхронний переклад на українську.

post picture

Професор, доктор Петер Гаслінґер

З 2007 року директор Інституту Гердера в Марбурзі та професор історії Східної Європи в Гіссенському центрі східноєвропейських досліджень (GiZo). Основні наукові інтереси: Історія Центрально-Східної Європи (Габсбурзька імперія та держави-наступниці), 19-20 ст., аспекти націоналізму, регіоналізму та мультикультуралізму, історія картографії та концепції простору і кордонів, культури пам’яті та питання ідентичності, аналіз історичного дискурсу, культури знання в транснаціональних контекстах.

post picture

Доктор Микола Махортих

Викладач програми Альфреда Ландекера в Інституті комунікації та медіа-досліджень (Бернський університет), досліджує персоналізацію новинних медіа та вплив алгоритмічних упереджень на споживання новин. У своїх останніх роботах він також досліджував використання цифрових технологій для висвітлення політичних та історичних питань у Східній Європі, взаємодію між історичною пам’яттю та пропагандою, а також використання цифрових платформ для вшанування пам’яті жертв Голокосту.

Подія відбувається у межах публічної програми з документування досвіду насильства та воєнних дій "Джерело як вибір", яка організована Центром міської історії у співпраці з EHRI.

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: George Ivanchenko, 2022 // Міський медіаархів Центру міської історії