Інтерактивний Львів та магістерський курс

Інтерактивний Львів та магістерський курс "Цифрова міська історія"

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

14.09.2022

Протягом зимового семестру 2021/2022 р.р., Др. Мартін Роде провів магістерський семінарський курс "Цифрова міська історія" ("Stadtgeschichte Digital") в Галле-Віттенберзькому Університеті у співпраці з Центром міської історії.

Під час семінару студентів ознайомили з історією Львова за допомогою підходів публічної і цифрової історії проекту Інтерактивний Львів. Їм також запропонували здійснити власне дослідження та зробити авторський вклад у рамках проекту. Студенти мали можливість познайомитися з інструментарієм, який ми використовуємо для представлення історії міста у форматі онлайн. Така співпраця вилилася у три публікації для Інтерактивного Львова.

Відгук від Д-ра Мартіна Роде про курс і його напрацювання:  "Цей магістерський курс читався у рамках програми з історії, на модулі «Сучасна історична культура». Це курс на 5 балів за шкалою ECTS, а заключний іспит не передбачає звичної курсової роботи, а створення «мультимедійного проекту». Спільно з Центром міської історії ми вирішили, що це можуть бути будь-які дописи для Інтерактивного Львова, які заповнять прогалини на сайті та міститимуть карту та/або інші візуальні матеріали. Відтак, студенти змогли ознайомитися з методами публічної і цифрової історії, а також вперше спробували опублікувати свої матеріали.

Мій задум на цей курс полягав у тому, щоб під час першої частини курсу подати стислий вступ (з численними пропозиціями і списком літератури на теми, цікаві для кожного індивідуально) про історію Львова. Друга частина курсу – це практичний семінар під науковим керівництвом. Я собі поставив за мету створити таке середовище, в якому кожен студент зможе без вагань ділитися своїми задумами, питаннями, і особливо текстами у процесі, а також регулярно їх обговорити з іншими.

Друга частина курсу мала заняття з довільними темами, що дозволило студентам працювати самостійно, надавати поради, а у процесі їх роботи їм не ставали на заваді занадто інтенсивні домашні завдання. Індивідуальні консультації я проводив майже щотижня, при цьому обов’язковою була лише одна консультація – перед запланованим початком написання робіт. До того ж, я запросив студентів за потреби надсилати свої питання на електронну пошту, і потім я на них відповідав максимально оперативно і вичерпно, аби не переривати робочий процес протягом семестру.»

Програма семінару доступна за цим посиланням.

Відгук про курс Софі Рабеноу: "Протягом осіннього семестру 2021/22 н.р. я мала нагоду взяти участь в одному з проектів з цифрової гуманістики Центру міської історії у Львові, завдяки співпраці Центру з моїм університетом.

Для досягнення цілі проекту нам радили застосовувати міждисциплінарний підхід, аби дослідити різні точки зору на історію міста. Це дозволило мені досягти заданої цілі, інтегрувавши мої власні наукові інтереси, які передусім охоплюють питання єврейської історії, а також топографічний доступ до проекту для вивчення минулого і сучасного Львова.

Мені вдалося зупинитися на темах, добре знаних широкому загалу, попрацювати з біографією Сера Герша Лаутерпахта і Рафаеля Лемкіна саме за допомогою чіткого підходу просторового історичного дослідження, з яким я у ході і познайомилася.

Надзвичайно вдячна за нагоду і свободу, надану мені пропозицією Центру. Щиро сподіваюся, що надалі ще чимало дослідників зможуть попрацювати так само.»

Публікації студентів доступні онлайн та для читання:

Така співпраця виявилася плідною і змогла охопити численні виміри міської та цифрової історії. Надихнувшись результатами, ми охоче шукаємо нагоди помножити цей досвід.

Семінар розроблено і проведено:

Др. Мартін Роде (Institut für Geschichte, Martin-Luther-Universität Halle-Wittenberg)

Автори дописів:

Лукас Фогель

Софі Рабеноу

Том Шлюндт

Редагування:

Роксоляна Головата

Ольга Заречнюк

Тарас Назарук

Мартіне Родe

Зображення

Верхнє: Кав'ярня Центральна у 1905 р. З колекції Олександра Коробова / Міський медіаархів Центру міської історії