Відкриття оновленої площі та ознакування у історичній єврейській дільниці Львова

Відкриття оновленої площі та ознакування у історичній єврейській дільниці Львова

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

12.9.2021, 14:00

Запрошуємо на відкриття оновленої площі в історичній єврейській дільниці Львова. Цим завершується проект "ReHERIT: Спільна відповідальність за спільну спадщину", який розпочався у 2018 та реалізований Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради за фінансового сприяння Європейського Союзу.

Проект оновлення площі розроблений бюро "Рутенія" (арх. Ольга Криворучко), роботи виконувала фірма "Вельт Капітал". Замовник та координатор робіт — Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради.

Під час археологічних досліджень знайшли залишки міського оборонного муру та фундаменти будівель, які ознаковані в мощенні. Також локалізовано криницю, що була осередком площі. Цей проект повертає її не лише у формі фонтану — сучасна криниця реферує до проекту середини XIX століття, який був реалізований на цьому місці. Водночас це місце пам'яті, оскільки криниця була одним з головних місць зустрічей мешканців, які були сусідами. Над проектом нової інтерпретації криниці працювала команда Центру міської історії у співпраці з істориками з різних країн та гідами зі Львова. На цямринні криниці можна буде побачити вибрані імена львів'ян та львів’янок, які мешкали довкола площі з кінця XIX і до Другої світової війни та були записані у адресні книги різних років. Їхні імена та професії написані ідиш, польською та українською передають насичене та сповнене змін життя цієї дільниці. З кількома виключеннями, майже ніхто з довоєнних мешканців не пережив війну, але площа залишалася важливою частиною життя околиці. Криниця-як-місце-пам'яті розповідає про різні персональні історії сусідства та співжиття у минулому. Розповіді про мешканців цієї частини міста у минулому підкреслюють сучасне розуміння, що місто творять усі його мешканці.

На площі та у просторі історичної єврейської дільниці розміщено інформаційні таблиці, які показують минуле єврейської дільниці середмістя, історії її мешканців та будівель у просторі міста. Проект ознакування реалізовано Центром міської історії.

Площа, оновлена як сучасний громадський простір та ознакування історичних будівель та місць є частиною осмислення та поваги до історії та спадщини середньовічного єврейського кварталу.

Відкриття площі та ознакування відбудеться у рамках Днів європейської спадщини та Європейських днів єврейської культури. Тематичними фокусами цьогорічних днів є відповідно "інклюзія" та "діалог". Обидві ідеї були є важливими для реконструкції площі і ознакування історичної єврейської дільниці.

Програма відкриття включатиме урочисту церемонію за участі партнерів проекту та запрошених гостей, екскурсії, квест для дітей та концерт.

Проект ReHERIT зосереджувався на осмисленні складностей історії прикордоння та багатства європейської спадщини, великого потенціалу спадщини-як-надбання для місцевого розвитку та розбудови різноманітного та інклюзивного культурного середовища. У рамках проекту основними напрямками співпраці була підготовка матеріалів з гідами та вчителями, розробка ознакування у Львові та Умані та реконструкція площі у Львові як приклад інфраструктурного проекту осмислення спільної спадщини у громадському середовищі сучасного міста.

СПІВОРГАНІЗАТОРИ

Бюро спадщини

Управління охорони історичного середовища Львівської міської ради

Центр міської історії

ПАРТНЕРИ

Лабораторія міського простору

Відділ культури Уманської міської ради

Зображення

Верхнє: Софія Дяк