Жінки у антиєврейських погромах літа 1941 у Східній Галичині: жертви, призвідниці і рятівниці

Жінки у антиєврейських погромах літа 1941 у Східній Галичині: жертви, призвідниці і рятівниці

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

Марта Гавришко

Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України

1.7.2021, 18:30

online / zoom / youtube

Запрошуємо на лекцію Марти Гавришко "Жінки у антиєврейських погромах літа 1941 у Східній Галичині: жертви, призвідниці і рятівниці", якою завершуємо серію онлайн-лекцій "Гендерні виміри просторів модерності".

Із вибухом німецько-радянської війни влітку 1941-го Галичиною прокотилася хвиля антиєврейських погромів. Попри значний науковий інтерес до теми, її гендерні аспекти залишаються маловивченими. Тож дана презентація присвячена саме цій "білій лакуні". Базуючись на мемуарах, архівних документах, відео- та фотоджералах, а також на усних історіях вцілілих євреїв та їх сусідів, вона висвітлюватиме гендерні аспекти погромів. У презентації будуть порушені наступні питання: Чи, як і чому різнилися стратегії поведінки чоловіків і жінок різного етнічного походження під час спалаху антиєврейського насильства влітку 1941 року? Яким чином гендер у зв’язці з етнічною ідентичністю і соціальним статусом визначали досвіди різних людей у погромах? Як уявлення про фемінність і маскулінність, гендерні норми і очікування у поєднанні з воєнними умовами та індивідуальними чинниками визначали становище жінок під час екстремального насильства? Як можна вийти за межі тріади Рауля Гільберга – винуватиці-жертви-очевидиці – аналізуючи ролі єврейських та неєврейських жінок у погромах? Чи мав порятунок євреїв під час екстрими гендерні аспекти?

Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.

Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube (відео нижче).

post picture

Марта Гавришко

Історикиня, кандидатка історичних наук, наукова співробітниця Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України, запрошена дослідниця у Віденському Інституті студій Голокосту імені Візенталя.

Подія організована в співпраці Центру міської історії та Української асоціації дослідниць жіночої історії

Проєкт здійснюється за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ — Україна

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Погромники змушують єврейських чоловіків та жінок прибирати площу перед Оперою, перші дні нацистської окупації Львова. Джерело: Яд Вашем

Фото-мініатюра: Золочівський погром. USHMM, RG-60.1872 | Film ID: 4215

Портрет Марти Гавришко: Музей Територія Терору