Форум "Горизонти спадщини"
15-16.4.2021
online / zoom / youtube
Львів та Умань — важливі міста для польської, єврейської та української історії, які розкривають великий потенціал культурної спадщини для інклюзивного та сталого місцевого розвитку. Між Львовом та Уманню — простір з містами та містечками, що зберігають сліди багатокультурного минулого. Разом вони символізують складність історії прикордоння та багатство європейської спадщини. В таких містах історії багатьох поколінь, націй, релігій, соціальних верств, політичних груп, окремих людей тісно сплітаються в одне місто, що живе і дихає історіями. Проєкт "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину" реалізується для того, щоб ці історії не були паралельними або забутими.
Форум "Горизонти спадщини" є запрошенням до розмови, яка об'єднає учасників проєкту та гравців екосистеми культурної спадщини зі всієї України. Форум зосередиться на обміні досвідами, практиках та больових точках, локальних вимірах, горизонтальному та крос-регіональному мережуванні, транскордонних та міжнародних можливостях співпраці. Фокусом події буде розмова навколо ключових орієнтирів та траєкторій для розуміння та роботи зі спадщиною у різних контекстах в Україні.
Ми плануємо запросити до спільної розмови понад 80 учасників — залучених до проєкту стейкхолдерів, експертів, дослідників, партнерів та ширше — спільноту людей, зацікавлених у процесах осмислення та опрацювання спадщини як спільного простору для діалогу у теперішньому.
Під час Форуму заплановані ключова промова, панелі та презентації, представлення локальних досвідів, віртуальна прогулянка та дискусія.
СТРУКТУРНІ БЛОКИ ПРОГРАМИ
Подія побудована за структурою Досвіди – Локалізація – Горизонти.
Такий поділ відображає логіку проєкту "ReHERIT: спільна відповідальність за спільну спадщину" і є нагодою підсумувати та представити результати проєкту, а також разом думати про масштабування ідей та тяглість.
У блоці "Досвіди" будуть презентовані практики у роботі з культурною спадщиною на прикладі Львова та Умані: соціологічне дослідження, проєкти для гідів та освітян, ознакування місць єврейської спадщини, реконструкція "Площі Коліївщини", мапування історичних об'єктів, розробка інструментів та підходів роботи зі спадщиною, стратегії туристичної та паломницької екосистеми.
Блок "Локалізація" покаже ширший спектр досвідів у представленні 10 містечок — переможців програми міні-грантів (Рівне, Острог, Хмельницький, Ізмаїл, Бібрка, Івано-Франківськ, Меджибіж, Чигирин, Чортків, Надвірна). Координатори проєктів поділяться підходами, інструментами роботи, викликами та можливостями реалізованих проєктів. Серед представлених проєктів - цифрове мапування об’єктів спадщини, створення 3D листівок, вуличні виставки, конференції, стратегування, співпраця з громадою та владою міста.
Блок "Горизонти" є запрошенням до ширшої спільної розмови в форматі підсумкової дискусії про те, як змінюються розуміння спадщини: про тенденції, проблемні точки та можливості.
ПРОГРАМА ФОРУМУ
Програма триватиме 2 дні і складається з трьох структурних блоків довкола тем та підходів:
- Управління спадщиною. Про практики та концепції управління культурною спадщиною на різних рівнях (локальний, державний, міжнародний), про політики та стратегії та різні управлінські процеси
- Інтерпретація спадщини. Про концепції розуміння та оцінювання спадщини, роль експертів та різних залучених сторін, про актуалізацію спадщини, про розширення та зміни розуміння "(не)своєї" спадщини
- Залучення у спадщину. Про процеси включення стейкхолдерів, різних сторін та перспектив у практики роботи зі спадщиною, від процесів управління до інтерпретації та користування
ДЛЯ КОГО ПЕРЕДБАЧЕНА ПОДІЯ?
Захід буде корисним та цікавим:
- Культурним операторам, фахівцям у сфері культурної спадщини
- Органам влади, громадським організаціям та ініціативним групам
- Працівникам культурних, туристичних та освітніх установ
- Фахівцям з суміжних сфер (менеджерам культури, соціологам, урбаністам)
УЧАСТЬ І РЕЄСТРАЦІЯ
Участь у Форумі безкоштовна та передбачає реєстрацію за посиланням: https://forms.gle/qoe1az8WPxFSvXFs5.
Кінцевий термін реєстрації – 8 квітня 2021.
Після підтвердження реєстрації ми надішлемо детальну програму заходу та технічну інструкцію.
Якщо ви не зможете бути включені у всю програму Форуму, запрошуємо реєструватися на трансляцію програми на Youtube каналі Центру міської історії.
Робоча мова — українська
ПРО ПРОЕКТ
ReHERIT — це проєкт переосмислення, актуалізації та розвитку потенціалу матеріальної та нематеріальної культурної спадщини в Україні з фокусом на важливість культурної спадщини для економічного, туристичного, культурного та освітнього розвитку українських міст. ReHERIT реалізується Управлінням охорони історичного середовища Львівської міської ради, Центром міської історії Центрально-Східної Європи, Лабораторією міського простору та Відділом культури Уманської міської ради.
В часі роботи над проєктом було створено портал культурної спадщини reherit.org.ua для поширення добрих практик у роботі з культурною спадщиною. Тут опубліковані аналітичні матеріали, профілі об’єктів культурної спадщини, інтерв’ю з експертами, навчальні та методичні матеріали для гідів і вчителів.