Мегаподії у Східній Європі

Мегаподії у Східній Європі

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

29 – 31 жовтня 2012

Центр міської історії, Львів

Кілька східноєвропейських країн цьогоріч та у найближчі роки прийняли і готуються прийняти глобальні мегаподії. Серед найбільших – Міжнародний футбольний чемпіонат УЄФА у Польщі й Україні (2012), Пісенний конкурс Євробачення у Баку (2012), саміт АТЕС у Владивостоці (2012), Універсіада в Казані (2013), Зимові олімпійські ігри у Сочі (2014) та Світовий кубок ФІФА у Росії (2018). Вимоги для проведення мегаподій, як-от Олімпійські ігри чи Світовий кубок ФІФА, – однакові по всьому світі й встановлюються через стандарти й вимоги замовника. Утім, процеси планування й відповідно отримані результати дуже відрізняються. Більшість досліджень про мегаподії у західних країнах концентруються на економічних сторонах, не враховуючи значну долю транснаціональних видозмін в організації та наслідках.

Семінар ставив завдання розпочати ширшу дискусії на фоні нової хвилі мегаподій у Східній Європі. Його мета – розвинути розуміння неоднорідних інституційних, економічних і культурних комбінацій управління, що постали у східноєвропейських країнах і містах (Pickles 2010; Sýkora and Bouzarovski 2011) і формують траєкторії мегаподій (Müller 2011). Наприклад, як мегаподії є вторинними до глобалізації водночас з досить специфічними регіональними відмінностями? Як реформи у міському управлінні та нові процеси планування стосуються до проведення мегаподій (Gel'man 2009; Stanilov 2007; Tsenkova and Nedović-Budić 2006)? Яка роль держави у підготовці? Як мегаподії використовуються для брендування і презентації місця (Young and Kaczmarek 2008)? Розглядаючи ці процеси, ми намагалися знайти спільні і відмінні риси в організації подібних подій в інших частинах світу.

Хоча однією з головних тем семінару були міські й регіональні наслідки мегаподій, на семінарі прозвучали доповіді з ґрунтовною теоретичною базою, яка сприяла дискусії про теми, дотичні до мегаподій у Східній Європі, як-от: процес планування; управління; регенерація міста; архітектура; економічні наслідки; суспільні наслідки; роль держави; громадське ставлення; довкілля й екологія; глобалізація й регіоналізація; образ та промоція міста; атмосфера; безпека й контроль; національна й регіональна ідентичність; дискурси сучасності.

Академічний координатор проекту
Мартін Мюллер (Університет Санкт-Галлена | Швейцарія) | [email protected]

Організатори

Центр управління й культури у Європі | Університет Санкт-Галлена | Швейцарія | www.gce.unisg.ch 
Центр міської історії Центрально-Східної Європи | Львів | Україна | www.lvivcenter.org

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Національний стадіон у Варшаві / Getty images