Святі місця та простори дозвілля: меморіальні місця Другої світової у туристичних маршрутах із закордону до Радянського Союзу
Ірина Склокіна
Центр міської історії29.12.2020, 16:00
Конференц-зал Центру міської історії / zoom
Цей семінар присвячено одній із найбільш вражаючих змін радянських 1960-80-х, а саме розвитку туризму із закордону, що приваблював людей і з соціалістичних,і капіталістичних країн, а у випадку України – також людей із місцевим корінням. Відвідання меморіальних місць Другої світової стало обовʼязковою частиною кожної подорожі: вони слугували для культу "дружби народів", де цементувалася єдність республік між собою та із соціалістичним табором, представлялася міжпоколінна тяглість та створювалися певні емоційні режими.
Однак спілкування на низовому рівні між відвідувачами та "господарями" створювало також простори для діалогу та навіть дебатів, у яких оспорювалися події часів війни та їхнє значення. Туристичні гіди та інші професіонали галузі до того ж мали навігувати поміж ідеологічними вимогами та комерційними цілями, між пропогандою та більш розважальними, заснованими на досвіді, та індивідуально орієнтованими підходами. У цьому дослідженні Ірина Склокіна звертається до проблеми споживання, взаємодії та сенсотворення місць Другої світової у процесі туристичної комунікації. Таким чином, дослідниця прагне поглянути на них не як на застиглі частини ландшафту, але як місця переговорів і творення значень.
Семінар відбувається у форматі робітні, на яку запрошені дослідники для обговорення наукових проектів, досліджень, які перебувають на різних етапах розробки, а також завершених досліджень, які готуються до друку.
Участь в міському семінарі передбачає попереднє прочитання і обговорення тексту дослідника. Якщо ви хочете долучитись до семінару, будь ласка, напишіть на е-мейл Мар'яни Мазурак ([email protected]) і ми завчасно надішлемо вам матеріали.
Зображення
Верхнє: журнал "Путешествие в СССР", 1974, №1.