Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни
Мар'яна Байдак
Інститут народознавства НАН України23.12.2020, 18:30
online / zoom / youtube
Запрошуємо на онлайн-лекцію Мар'яни Байдак "Роз'єднані війною: трансформація сімейних відносин у роки Великої війни", що є частиною лекційної програми "Гендерні виміри просторів модерності".
У лекції йтиметься про подружні відносини у кількох українських родинах Галичини, яких роз’єднала війна. Розлучені на кілька років пари змушені були підтримувати стосунки на відстані, за допомогою листування. У листі до дружини український громадсько-політичний діяч, поет Осип Маковей писав: "Як ще довше потриває війна, то чоловіки відчужаться зовсім від жінок". Яким чином такий досвід позначився на стилі відносин у подружжі? Як змінювалися усталені традиційні уявлення про подружні ролі протягом війни? Які сценарії творення нових форматів взаємин обирали різні пари? Які суспільні дискусії точилися навколо зумовлених війною трансформацій гендерних ролей у тогочасній пресі?
Подія буде проходити онлайн на платформі zoom. Щоб долучитись до обговорення, будь ласка, зареєструйтесь.
Також буде доступна онлайн трансляція на Youtube.
![post picture](https://www.lvivcenter.org/wp-content/uploads/2020/12/Baidak_photo-300x300.jpg)
Мар'яна Байдак
кандидатка історичних наук, наукова співробітниця відділу соціальної антропології Інститут народознавства НАН України, членка Української асоціаоції дослідниць жіночої історії, авторка книги Війна як виклик і можливість: українки в роки Першої світової війни. Львів: ІН НАНУ, 2020 (готується до друку).
Відеозапис події, а також окремо запис лекції переглядайте в галереї нижче:
Серія онлайн-лекцій та дискусій "Гендерні виміри просторів модерності" організована у співпраці Центру міської історії з Українською асоціацією дослідниць жіночої історії за підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля, Бюро Київ–Україна.
Зображення
Верхнє: матеріали Мар'яни Байдак