Дві вакансії в проектах Центру
Подання заявок до 18.10.2020
Центр міської історії оголошує конкурс на дві посади в рамках проекту "(Роз)архівування (пост)індустрії": асистент/ка Міського медіаархіву та асистент/ка проекту Інтерактивний Львів.
Проект "(Роз)архівування (пост)індустрії" присвячений збереженню матеріалів із корпоративних, інституційних, особистих колекцій та їхньому використанню у нових дослідницьких і мистецьких проектах. Реалізується у співпраці з Університетом Сент-Ендрюс (Велика Британія) та музеями у Краматорську, Маріуполі та Покровську.
І. АСИСТЕНТ/КА МІСЬКОГО МЕДІААРХІВУ
Асистент(ка) Міського медіаархіву відповідатиме за опрацювання цифрових колекцій Міського медіаархіву на індустріальну тематику, насамперед фотографій, кіно та відео матеріалів; вестиме комунікацію з власниками; займатиметься описом та удоступненням колекцій, працюватиме із базою даних та онлайн-платформами.
Вакансія передбачає ½ ставки або повну зайнятість та підписання контракту тривалістю до 31 липня 2021 року.
Міський медіаархів (ММА) складається з оцифрованих або створених у цифрових форматах візуальних, аудіовізуальних та аудіо ресурсів, які зображують, показують та розповідають про місто і міське життя Центральної та Східної Європи XIX-XXI століть. Завданням медіаархіву є збір, збереження, удоступнення та популяризація колекцій та матеріалів, які часто є поза полем зацікавлень державних архівних колекцій. Для ММА важливим є переосмислення ролі архіву у суспільстві загалом. В рамках нашого архіву ми працюємо з нетрадиційними даними та матеріалами, які, в залежності від змісту, соціального походження або форми, рідко або взагалі не використовуються істориками та дослідниками. Архівна та науково-дослідна робота Міського медіаархіву є частиною роботи Центру міської історії і перетинається зі сферою цифрової та публічної історії. Архівні колекції інтегровані з такими проектами та форматами, як виставки, лекції-презентації, інсталяції, покази фільмів, наукові семінари, записи яких ми також архівуємо.
Обов’язки асистента Міського медіаархіву:
- розвивати колекції Міського медіаархіву у співпраці з дослідниками Центру міської історії;
- впорядковувати та удоступнювати матеріали Міського медіаархіву;
- робити опис зображень і відео для їх архівування;
- співпрацювати з приватними особами, колекціонерами та установами для придбання нових матеріалів;
- працювати над збереженням документів архіву.
Вимоги до кандидатів:
- гуманітарна освіта (історична вітається);
- знання історичного контексту ХХ століття, особливо із фокусом на індустріальній історії та промислових регіонах, як-от Донбасі;
- вміння користування ПК, електронними таблицями, редакторами зображень та відео-файлів (вітається досвід роботи із веб-сайтами та базами даних);
- вміння узагальнювати інформацію та писати короткі тексти;
- вміння працювати в команді;
- володіння англійською мовою (вище середнього).
Вітається:
- знання цифрових аспектів архівування: стратегії, стандарти;
- досвід обробки, каталогізації, опису, оцифрування і збереження архівних колекцій;
- знання методів досліджень в історії, особливо використання архівів;
- критичне мислення і вміння оцінювати джерела;
- вміння самостійно приймати рішення і вирішувати загальні технічні проблеми з ПК;
- вміння визначити пріоритети завдань і балансувати конкуруючі вимоги.
Для участі у конкурсі надсилайте на [email protected] (в назві листа просимо вказати "вакансія асистента Міського медіаархіву")
- CV
- Мотиваційний лист (максимум 1000 слів)
Кінцева дата для подання заявок: 18 жовтня 2020 р.
ІІ. АСИСТЕНТ/КА ПРОЕКТУ "ІНТЕРАКТИВНИЙ ЛЬВІВ"
Посаду асистента/ки проекту Інтерактивний Львів в рамках проекту "(Роз)архівування (пост)індустрії" передбачає повну зайнятість (можливий варіант часткової зайнятості) та підписання контракту тривалістю до 31 липня 2021 року.
Проект "Інтерактивний Львів" (ЛІА) Центру міської історії є цифровою енциклопедію, у якій історія Львова XIX-XX століть представлена через позначені на карті місця та простори. Серед тематичних фокусів проекту є історія архітектури та міського планування, спадщина, культурна та соціальна історія. Тексти дослідників опубліковані на карті в поєднанні з сучасними фотографіями місць та архівними матеріалами. За допомогою цифрових інструментів та жанру енциклопедичних описів ми намагаємося історію окремих будівель та просторів помістити у ширший контекст соціальних, економічних, культурних чи політичних процесів, що відбувалися у місті та регіоні. Таким чином, у проекті сформована цифрова мережа пов’язань для понад тисячі публікацій про будівлі, організації та постаті. Окрім того, “Інтерактивний Львів” готує мультимедійні історії, що дозволяють відкривати історію міста через віртуальні мандрівки. ЛІА слугує джерелом інформації про Львів для локальної та міжнародної аудиторій, яка з професійних чи приватних мотивів цікавиться історією міста.
Обов’язки:
- Проведення дослідження індустріальної історії Львова у співпраці з дослідниками Центру міської історії (робота в архівах, бібліотеках, проведення інтерв’ю, спостереження та документація у міському просторі);
- Співпраця з Міським медіаархівом Центру над колекціями, пов’язаними з індустріальною тематикою;
- Формування каталогу та мапи промислових підприємств Львова від ХІХ ст. до сьогодні;
- Проведення презентацій результатів дослідження (семінари, лекції, міські прогулянки);
- Підготовка енциклопедичних публікацій для проекту "Інтерактивний Львів".
Вимоги:
- гуманітарна освіта (історична вітається);
- знання історичного контексту ХІХ - ХХІ століття, зацікавлення модерною історією Львова;
- досвід написання текстів та вміння узагальнювати інформацію, навички інтерв’ювання;
- досвід участі у дослідницьких проектах та ініціативах;
- вміння працювати в команді;
- володіння англійською мовою (вище середнього).
Для участі у конкурсі надсилайте на [email protected] (в назві листа просимо вказати "вакансія асистента проекту Інтерактивний Львів")
- CV
- Мотиваційний лист (максимум 1000 слів)
Кінцева дата для подання заявок: 18 жовтня 2020 р.
Для отримання детальнішої інформації звертайтеся: (032) 275-17-34
Зображення
Верхнє: Міський медіаархів // Колекція Маріупольського краєзнавчого музею, Автор фото: Павло Кашкель