ІсторіоГРА: вивчаємо граючись
8-26 грудня 2014
Центр міської історії, Львів
Освітня програма Центру для дітей та підлітків, яка стала можливістю активно і творчо досліджувати історію. Заняття відбувалися у форматі ігор, творчих майстерень, тренінгів і дослідницької роботи.
Програма була розрахована на дві вікові групи: молодша (7-9 років) та старша (10-15 років).
Молодші діти брали участь у школі анімації, спільно з тренерами працювали над розробкою та створенням анімаційного фільму "Місто". Діти проходили всі етапи, від розробки ідеї, сценографії, збору матеріалів, візуалізації образів до безпосереднього процесу створення. Звичайно, все це в супроводі професійної групи ілюстраторів, аніматорів та художників. Анімація "Місто" - це інший погляд на місто, де історія перетворюється в нові візуальні образи.
Програма для старшої групи "Торкаючись історії: побачити, почути та відчути минуле" - ідея показати історію через індивідуальні/особисті досвіди, використовуючи сімейні та родинні історії, спогади та фото/відео матеріали з минулого. Програма включала цікаві екскурсії, дискусії та практичні майстер-класи.
Серед тем: "Минуле у фотокартках. Від ательє до Instagram", "Про що говорить карта?", "Усна історія. Історія на моїх очах", "Знакові події та винаходи XX століття". Під час екскурсійної програми ми відвідали фонди Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка та Львівський історичний архів. Також учасники мали можливість послухати лекції наших дослідників ОлексіяЧоботарьова та Наталі Отріщенко. Учасники працювали з візуальними матеріалами Центру, отримували новий досвід, "відкриваючи" історії власних родин, розглядаючи історію, як захопливу пригоду.
Після пройденого курсу підлітки підготували спільний підсумковий мультимедійний проект – дослідження, що містить історію їх родин у фотографіях, інтерв’ю та усних спогадах. Всі матеріали хронологічно синхронізовані з подіями, що відбувались у цей час у світовій історії. Таким чином ми хотіли показати важливість та співмірність історії загальної/глобальної та індивідуальної/локальної.