Тіло міста і тіло в місті: документація стосунків під час пандемії COVID-19

Тіло міста і тіло в місті: документація стосунків під час пандемії COVID-19

facebook icon twitter icon email icon telegram icon link icon whatsapp icon

17 квітня 2020

Ми розпочинаємо роботу над проектом в межах програми "Фокус на культуру" Львівської міської ради. В співпраці з кінокомпанією RADAR буде створено відеодокументацію Львова під час карантину у квітні 2020, зокрема у період великодніх свят. Матеріал стане основою для документального фільму та авторського осмислення теми режисером та оператором Яремою Малащуком. Крім цього, відзняті матеріали стануть частиною колекцій Міського медіаархіву Центру міської історії, що буде доступна як історичне джерело для дослідників у майбутньому.

Несподівана пандемія вірусу Covid-19 змусила людство вдаватись до безпрецедентних заходів на всіх рівнях життя. Призупинені глобальні обміни та потоки людей, закриті кордони держав, регіонів, а також запроваджені індивідуальні обмеження та ізоляція. Не лише медична система, але весь комплекс ієрархії державних інституцій перебуває у ситуації, коли як ніколи досі змушений проявляти власні функції, подекуди навіть атрофовані. Найбільш відчутно заходи, які запроваджено у зв’язку з пандемією, проявляються у містах. Тут вони найсильніше виразні і візуально, і на рівні досвіду людей та спільнот. Міста як ніколи досі дуже чітко усвідомлюють власну інтегральність через обмеження різносторонньої комунікації та процесів. Так само і його мешканці відчувають тісний зв’язок не лише як уявлена спільнота, але й тілесно - як біологічний вид. Вірус змушує людство загалом і кожну окрему людину думати про тіло. Ми є єдиним біологічним тілом, яке опинилось під загрозою. Водночас кожен індивід намагається захистити і відірвати власне тіло від тіла соціального задля збереження.

У цій ситуації Львів як місто і місто як тіло переживає особливий і винятковий тілесний досвід, який проявляється у наших щоденних практиках і увиразнюється назовні у поведінці мешканців, публічному просторі. Винятковості цьому моменту додають і унікальні події. Святкування Великодня, яке традиційно супроводжується низкою публічних і тілесних практик, цьогоріч відбуватиметься у досі небаченій формі. Відтак, новий досвід для міста і спільноти його мешканців повинен бути задокументований задля збереження, осмислення та рефлексії про власний взаємозв’язок, солідарність і спілкування на відстані, рівень інтегральності і поведінку.

"Теперішня реальність проявляється на рівні індивідуального та суспільного досвіду, який визначається фізичною відірваністю та соціальною дистанцією. Державне стає майже тотальним втіленням буденності, яка існує в умовах нових біологічних викликів. Тіло зараз - це належність до біологічного виду, самоідентифікація і рефлексія відмежовуються від нього і переходять в абсолютно сакральне вираження. Віра в те, що відсутність дотику врятує наше життя, майже зрівнялася із вірою духовною, тіло і дух у такому розрізі існують на рівні, однак відірвано один від одного, характеризуючи різні явища. Наше завдання у цьому проекті подолати відстань між цими полюсами, ілюструючи процеси, які й зараз невидимим нитками поєднують на перший погляд суперечливі явища," - коментують автор проекту Ярема Малащук та продюсерка Ірина Ковальчук

RADAR — львівська компанія кіновиробник, яка працює над створенням локальної кіномови та розвитком місцевих талантів, їхнім представленням на національному та міжнародному рівнях.

Ярема Малащук

 режисер та художник, учасник міжнародних фестивалів “Fashion Move On” (Україна), SAIFFF (Сантіаго, Чилі), BAIFFF (Аргентина). У 2020 році спільно з Романом Хімеєм отримав Головну премію у галузі сучасного мистецтва PinchukArtPrize 2020 та став володарем гран-прі конкурсу молодих українських художників МУХі 2019. У 2016 році був оператором-постановником фільму “Цвях” (реж. Ф. Сотниченка), який отримав головну нагороду Одеського міжнародного кінофестивалю. Також був оператором-постановником фільму “Технічна перерва” (реж. Ф. Сотниченко), який переміг у міжнародному конкурсі SLEEPWALKERS (PÖFF Shorts) престижного кінофестивалю Black Nights (Таллінн, Естонія). У своїй творчій практиці вивчає образ натовпу як окремого персонажа культури та історії.

Міський медіаархів Центру міської історії

збирає, зберігає, досліджує та удоступнює оцифровані або створені у цифрових форматах візуальні та аудіовізуальні матеріали, які зображають місто і міське життя. Це також місце для аналізу архівних даних, переосмислення ролі архіву в суспільстві загалом та розмови між спільнотами архівістів, науковців і громадськості

  • img

  • img

  • img

Зображення

Верхнє: Ольга Заречнюк