Освітня література
31.01.2017
Хочемо поділитись освітніми книжковими новинками нашої бібліотеки, які будуть цікаві та корисні наймолодшим читачам, підліткам і дорослим. Зокрема бібліотека збагатилась новинками світових бестселерів дитячої літератури, путівниками та книгами на міську тематику, віммельбухами, розвиваючими книгами, дитячими енциклопедіями, підбіркою освітніх, педагогічних книг та порадників для батьків, а також новими настільними іграми.
Ми стежимо за виданнями світових дитячих бестселерів, і радіємо, коли вони з’являються у нашій бібліотеці. Особливо цікавою є "Жива книжка" Ерве Тюлле в українському перекладі. У цій книзі немає персонажів, яскравих голограм або наклейок, вона не має запаху і не звучить. Її можна читати десятки разів, кожного разу створювати свою історію.
На книжковому ринку з’являється все більше дитячих книжок на складні теми: непрості стосунки в родині, діти з особливими потребами, рівність та толерантність, насильство та конфлікт, тема смерті, філософські та екзистенційні теми. Книжки, у яких проговорюються ці тематики, можуть допомогти дорослим почати розмову з дітьми, сформулювати відповіді на непрості запитання. До прикладу, у нашій бібліотеці можна знайти книги: "В якому світі ми будемо жити завтра?" Люка Іаддедена, "The Girl with the Parrot on Her Head", Hirst Daisy, "Відверта розмова про "це", "Що таке смерть?" Борітцер Ейтан, "Czy wojna jest dla dziewczyn? Beręsewicz Paweł, Reszelska Olga, "Кніжка про смерць" Стальфэльт Пэрніла.
Пізнавальні, дослідницькі, енциклопедичні книги.Сучасні діти звикли дещо упереджено ставитися до навчання як до процесу потрібного, але не захопливого. Можливо, у цьому винна освіта, можливо – підручники, які навіть найцікавішу інформацію вміють зробити нудною та "сухою". Хочемо звернути увагу на кілька науково-популярних (і не тільки) видань, які допоможуть дітям отримувати задоволення від навчання. "Хто росте у парку" - це невеличка історія про важливі речі: про зростання і пошук себе, про схожість і несхожість та важливість мати поряд когось, хто хоч трохи у чомусь до тебе подібний. У казковій ігровій формі можна дізнатись про види дерев. Завдяки ілюстраціям легко запам'ятати, як вони виглядають, яка у них кора, насіння, листя, цвіт. "Під землею. Під водою" Олександра та Даніель Мізелінські, що цьогоріч з’явилася у "Видавництві Старого Лева" - чудовий візуальний майже інфографічний довідник. "Цікава хімія. Життєпис речовин" Юлії Смаль - атоми, молекули й різноманітні хімічні реакції стають зрозумілішими, матеріали й речовини, що нас оточують, дивовижнішими, а лабораторні завдання допомагають переконатися, що хімія – є усюди й завжди. "Як створити Всесвіт із 92 хімічних елементів" - про складні хімічні процеси розповідає просто і з гумором автор Едріан Дінгл . "Діячі України" - інформативне видання, 113 біографій українських науковців, культурних діячів та історичних постатей в актуальних ілюстраціях.
Педагогічна література, книги для дорослих про дітей. Окремою категорією збираємо книги, які будуть цікаві батькам та педагогам. "Як виховати дорослого?" Джулі Літкотт-Гаймс - це поради, як допомогти дитині стати дорослим, навчити її самостійно ухвалювати рішення, справлятися зі стресом, знаходити вихід у скрутних ситуаціях; авторка простою мовою розповідає про те, як досягти цієї мети. Також серед новинок «Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття» Барб-Ґалль Франсуаза, "100 вправ по системі Монтесорі" Марі-Елен Пляс, "Прихована історія американської освіти" Джон Тейлор Гатто.
Віммельбухи – книжка-картинка, книжки- розглядалка. Засновником жанру віммельбухів у Німечинні став художник Алі Мітгуш, який придумав свої книги та ілюстрації до них у навколосвітній подорожі близько сорока років тому, а вони і досі популярні у всьому світі. На невеликому просторі у художника вміщується безліч персонажів та відбувається безліч подій. Зазвичай книги жанру віммельбух великого формату, мають мало тексту, або, взагалі, текст відсутній. Велика кількість деталей, персонажів на сторінках книги тренує пам'ять і увагу дитини. "Рік у лісі" - віммельбух ілюстрований польською художницею Ємілією Дзюбак. Книга є зібранням 12 картинок-історій про життя лісових мешканців. Особливої уваги заслуговує гасло, під яким видавництво презентувало книгу – «Подаруй батькам 15 хвилин тиші». Також маємо книги-розглядалки "Карти" (ВСЛ), "Професії"Якименко Галини, "Великий Авто Віммельбух" та "Зоопарк" видавництва Арт Бук.
Дитячі путівники. Як правило, путівники створюють для дорослих, однак у кожного правила є винятки. Відтепер в бібліотеці маємо серію путівників для дітей "This is…" Мирослава Шашека. Протягом десятків років ілюстрації в поєднанні з дотепною та цікавою інформацією знайомлять дітей з історією, мистецтвом, архітектурою, музикою і традиціями у різних куточках світу. Велика мальована карта Києва "Київ в кубі" - це кропітка робота художника, який вималював київські вулиці та проспекти, площі та сквери, зробив впізнаваними для дітей відомі міські об’єкти, фонтани та ліхтарі, мости та вуличні скульптури. Також "Крокуй Київ" - альтернативний дитячий путівник Києвом у форматі листівок з картами та маршрутами для сімейних творчих прогулянок. Серед альтернативних путівників також можна переглянути картки "50 Things to Spot in London", розмальовку "З олівцем Європою, віммельбухи-путівники "Пазл Київ" та "Пазл Львів", видавництва Хитрий Жук.
Книги про історію. "Франко від А до Я", Проект "Шептицький від А до Я" - книги створені у формі абетки, які відкривають читачам історію про цікавих особистостей і епоху, в якій вони жили. Також з цієї категорії маємо чудові новинки та вже відомі "Як змінити історію за допомогою мотка нитики? (Тім Кук), "Тіні забутих предків. Графічні історії" Бориса Філоненка, "Голіаф" Тома Голда, комікс "Герой поневолі" за Іваном Франком.
Всі книги розміщені у вільному доступі у нашій бібліотеці. Також у просторі виставки "Завтра буде краще" діє "простір для найменших". Поки дорослі оглядають виставку, ми пропонуємо малечі познайомитись з чудовою добіркою дитячих книжок з нашої бібліотеки, скласти пазли, чи пограти у настільні ігри. Щотижня діток чекають нові та цікаві активності.
Зображення
Верхнє: Центр міської історії